Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak ütles, et kõige enam ehk 12% suurenes müügitulu 2022. aastal mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes, tööstuskaupade kauplustes oli kasv 3%. „Müügitulu vähenes aga 3% toidukaupade kauplustes,“ täpsustas Pihlak.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli eelmise aasta detsembris 996 miljonit eurot. Võrreldes 2021. aasta detsembriga vähenes müügitulu 7%.

Müügitulu langust mõjutasid detsembris enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes aastaga 11%. „Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel, vaid apteekide ja kosmeetikatarvete kauplustes kasvas müük 7%,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 27% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 16% vähenes müügitulu veel ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 12% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes detsembris 2021. aasta sama kuuga võrreldes 8% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes 12%.

Novembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu detsembris 7%, mis oli tavapärane, sest detsembris toimuvad jõulude ja aastavahetuse suurmüügid.