„Võimalus saada oma dokumendid kätte Selveri infoletist annab inimestele oma aja planeerimiseks senisest rohkem paindlikkust ja mugavust. Kuna dokumenti on võimalik kätte saada Selveri lahtiolekuaegadel, siis usume, et iga inimene leiab omale sobiva ja meelepärase aja, millal dokumendile järele tulla. See on hea näide riigi ja erasektori koostööst ning aitab muuta inimeste elu mugavamaks,“ ütles Selveri juht Kristi Lomp.

Selverist on oma isikut tõendava dokumendi kätte saanud juba ligi pooltuhat inimest.

Kuna korraga jõudis Selveri kauplustesse suur hulk dokumente, võib lähipäevadel esineda hetki, mil väljastuse vastu on tavapärasest suurem huvi. Kuna igas kaupluses on üks terminal, kus selleks volitatud klienditeenindaja saab dokumente väljastada, võib ajutiselt olla ooteaeg loodetust pikem.

Selveri kaupluse saab valida dokumendi väljastuskohaks dokumendi tellimisel PPA teeninduses või iseteeninduses. Dokumendi taotleja saab PPA-lt automaatse teavituse, kui dokument on jõudnud valitud Selveri kauplusesse. Kaupluse infoletist saab uue dokumendi kätte ainult juhul, kui taotlejal on kaasas kehtiv PPA poolt välja antud pass või ID-kaart. Juhiluba ei ole isikut tõendav dokument.

Kaupluses dokumendi kättesaamine on tasuline teenus, mille eest saab tasuda kohapeal. Üle 15-aastastele maksab dokumendi kättesaamine 7,2 eurot iga dokumendi kohta. Alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isiku teenustasu on 4,32 eurot iga dokumendi kohta.

Dokumentide väljastamisega tegelevad PPA poolt volitatud töötajad, kes on selleks läbinud vastavad koolitused. Selveri kauplustes toimub ainult sinna tellitud dokumentide väljastus. Teisi dokumentidega seotud toiminguid seal teha ei saa.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid