„Eesti Ettevõtlik Vaim“ on väike- ja keskmiste ettevõtete tunnustamiseks ellu kutsutud konkurss, kuhu saavad ennast üles seada ettevõtted ise, maakondlikud organisatsioonid või kliendid, koostööpartnerid. Käesoleval aastal valiti võitjad üle 40-ne ettevõtte seast.

Auhindu jagati kaheksas eri kategoorias, lähemalt saab statuudi ja kategooriate kohta lugeda siit.

Vaata videost auhindade jagamist:

„Eesti Ettevõtlik Vaim 2022“ konkursil valiti 8.veebruaril aasta silmapaistvad väikeettevõtted ja koostööorganisastioonid.

Kokku oli Eesti Ettevõtlik Vaim 2022 konkursil 8 kategooriat. Zürii otsusega on iga kategooria parimad järgmised ettevõtjad:

PÕLVKONDADE ÜHISJÕUD – aasta pereettevõte

Võitja:

Juurimaa Tall OÜ, Hobutalu (ratsutamine, maaturism)

Juurimaa Tall on asutatud 2009. aastal Vinguti-Juurimaa talu maadele ja on edukalt tegelenud maaturismi ja ratsaspordi arendamisega Raplamaal. Meie eesmärk on pakkuda ehedaid elamusi hobuste ja teiste koduloomade seltsis. Hobuomanikud saavad oma lemmikule uue ja mõnusa kodu, ratsaspordi huvilistele on treeningud, matkasellidele ratsa- ja vankrimatkad, pruutpaaridele pulmasõidud ning lastele ratsalaagrid. Ettevõttes lööb kaasa nelja põlvkonna 7 pereliiget.

Nominendid:

Ananke OÜ, Mööbli müük e-kaubanduses, Läänemaa

Baltest Mööbel OÜ Mööblitootmine, Viljandimaa

PARIM NAISETTEVÕTJA – aasta naisettevõtja- ettevõtlik ema

Võitja:

Rebecca Liis Armus OÜ, Raamatupidamisteenused, Lääne-Virumaa

Ettevõte osutab raamatupidamisteenuseid Eesti, Soome, Rootsi ja Norra turul tegutsevatele ettevõtetele. Büroo eripäraks on see, et kõik töötajad teevad just seda tööd, mis neil silma särama paneb. Loomulikult on olemas kogu vajalik erialane pädevus, kvalifikatsioon ning ka kindlustus, et kliendid saaksid end turvaliselt tunda. Ettevõte omanik Rebecca Liis Armus panustab aktiivselt sektori arengusse olles Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja liige. Ta on kahe väikse lapse ema.

Nominendid:

LP Villa OÜ, Elamustoitlustus, Harjumaa

Melli OÜ, Ilusalong, Tartu

MAA SOOL – aasta maaettevõtja

Võitja:

Kloostrimetsa Fideikomiss UÜ, Siidritootmine omakasvatatud õuntest, Harjumaa

300-aastase ajalooga Korjuse-Vanapere talus kasvatatakse õunu ja muid Eestis traditsioonilisi aiasaadusi. Kloostrimetsa Siidrimaja alustas tootmist 2017.a. Toodetakse käsitöösiidrit ainult oma talu õunaaedades kasvanud maheõuntest. Lisaks valmivad ettevõtte köögis moosid, mahlad ja siirupid. Omatakse „Põlispuu Hoidja“ ja „Wildlife Estates“- märgiseid, millega tunnustatakse keskkonnahoidlikke maaomanikke.

Nominendid:

AS Natural, Sae- ja höövelmaerjali tootmine, Järvamaa

Mahlametsa OÜ, Naturaalsete mahlade tootmine, Pärnumaa

PARIM START– aasta edukaim alustav ettevõte

Võitja:

LP Villa OÜ, Elamustoitlustus, Harjumaa

Elamusresto Lahepere Villa kaunis Kloogarannas, mere ääres. Lahepere Villa on avanud uksed 2021 aastal ning juba täna on see soovitatud „Michelin Guide 2022“ poolt ja saavutanud White Guide restoranigiidis meistritaseme. Eristume selgelt kõigist – ehk kuigi oleme koduresto, teeb meil süüa tippkokk. Meile saamiseks tuleb teha alati eelbroneering koos ettemaksuga, vahest tuleb oodata kuni 1,5 kuud.

Nominendid:

RAKI OÜ, Küünlad, disainriided. Järvamaa

Testimis OÜ Testimislabori teenused, Ida-Virumaa Narva

EDUKAS SOOLOETTEVÕTJA – aasta parim iseendale tööandja

Võitja:

DonnDIY OÜ, YouTube-s „kuidas teha“-videote avaldamine, Valgamaa

Tegevusalaks on masinaehitusvideote tootmine platvormile YouTube. Donald Dorchil on kuldsed käed ja üle 870 000 jälgijat You Tube’is üle maailma. Viimase kahe aasta suuremad projektid on olnud neljaveolised UTV ja metsaveohaagis, mis toimivad komplektis ja aitavad metsa majandada. Videod teenivad aastaringselt reklaamitulu ja võimaldavad ettevõtjale koos perega elu maapiirkonnas, lõuna-Eestis. Tegemist on traditsiooniliste käeliste ja tehnikaoskuste nutika ühendamisega infoühiskonna võimalustega.

Nominendid:

Õmblusingel OÜ Peokleitide disain ja õmblemine, Tallinn

Ühetähejutud OÜ Lugemisoskust õpetavate lasteraamatute kirjastamine, Tallinn

RINGMAJANDUSE KANGELANE – aasta silmapaistev ringmajanduse edendaja

Võitja:

HTM KAROLIN OÜ Looduskosmeetika käsitöönduslik tootmine, Saaremaa

HOIA homespa looduskosmeetika tooted on 100% looduslikud. Valmistame oma tooteid käsitsi Saaremaal, kivide ja kadakate vahel. HOIAME KOOS on HOIA homespa üleskutse jätkusuutlikuks elustiiliks. Meie töötame igapäevaselt paremate ja keskkonda säästvate lahenduste suunas, mõõdame oma CO2 jälge, toodame jääkideta, kasutame võimalikult palju korduvkasutatavaid pakendeid ja propageerime ringmajanduse ideed ning jätkusuutlikku tarbimist. HOIA tooteid on tunnustatud erinevate auhindadega, mh Buduaari Ilulemmik, Anne ja Stiili Ilulemmik jt.

Green Gravels OÜ Ehituskillustiku tootmine klaasijäätmetest, Raplamaa

Naturewear OÜ Jalatsite ja riiete kestlik tootmine, Tartu

EESKUJULIK DIGITALISEERIJA – digitehnoloogiate abil suuri edusamme saavutanud ettevõtja

Võitja:

K-Print OÜ Trükiteenused, Tallinn

K-Print OÜ pakub trükiteenust. Üle 80% meie toodangust saadame üle Euroopa, viimased 5 aastat oleme kasvanud keskmiselt 10-15% aastas. Teeme koostööd rahvusvaheliselt tuntud suurbrändidega. Ettevõtte suurimaks konkurentsieeliseks on digitaliseerimisest ja automatiseerimisest lähtuv juhtimine ning uusimate tehnoloogiate rakendamine tootmisprotsessis.

Nominendid:

Baltest Mööbel OÜ Mööblitootmine, Viljandimaa

CH Konsultatsioonid OÜ Raamatupidamis- ja konsultatsiooniteenused, Harjumaa

KOOSTÖÖ VEDUR – kohalik organisatsioon või erialaühendus, kelle ühine tegu või tegevus on märkimisväärselt edendanud kohalikku elu ja väikeettevõtjate vahelist koostööd.

Võitja:

Ida-Virumaa turismiklaster (IVEK SA)

Klaster koondab ca 50 partnerit, kellest 8 on KOV ja ülejäänud 42 – Ida-Viru aktiivsed ja missioonitundelised ettevõtjad. Klastripartnerite ühine eesmärk on teha Ida-Virumaast Eesti nr.1 turismisihtkoht Tallinna järel aastaks 2035. Covid-kriisis pidas klaster läbirääkimisi ministeeriumidega kriisitoetuste üle, hoidis maakonda aktiivselt pildis ja motiveeris ettevõtteid jätkama. Koos nuputati välja kontaktivabu teenuseid ja turundust. Ukraina sõjakriisis, mil kadus Ida-Viru peamine välisturistide turg – Venemaa, tehti ühiselt kiire strateegiamuudatuse, suunates põhitähelepanu Soomele ja Lätile. 2022. aasta lõpp on olnud positiivne hoolimata energiakriisist ja tulevikku vaadatakse realistilikult

Nominendid:

MTÜ Kagu-Eesti Puiduklaster

MTÜ Arenduskoda Lääne-Virumaa ja Harjumaa 4 valda