Vaid 20% eestlastest näeb, et kallinevad kingid ja väljas söömine mõjutavad nende romantilist elu negatiivselt, samas kui Lätis on vastav näitaja 32% ja Leedus 47%.

Intrumi Euroopa tarbijate maksearuanne näitas, et kingituste või maiuste ostmine partnerile/abikaasale on kõige tavalisem põhjus, miks 15% eurooplased satuvad krediitkaardivõlgadesse. Lätis ja Leedus on see number palju madalam, vastavalt 7% ja 11%. Kuid Eestis tunnistasid vaid 5% vastajatest, et kingitused partnerile/abikaasale on põhjuseks, miks nad krediitkaardivõlgadesse satuvad.

„Eesti tarbijal on vastutustundliku kulutamise harjumuste poolest tugev maine, mis näib kehtivat ka romantiliste suhete osas,“ ütles Intrumi Baltikumi tegevdirektor Ilva Valeika. „See tõendab nende head finantskirjaoskust ja pühendumust leida tasakaal oma emotsioonide ning rahaasjade vahel, mis on usaldusväärsete majandusotsuste tegemisel ülioluline tegur. Üleüldiselt ei ole luksuskaupade ostmiseks laenu võtmine kunagi hea mõte.“

Uuringust selgus ka, et 36% eurooplastest tõdeb, et sotsiaalmeedia tekitab survet tarbida üle oma võimete ning see arvamus on eriti levinud just Z-põlvkonna vastajate seas. See tõestab isiklike piiride seadmise ja terve rahalise mõtteviisi säilitamise tähtsust, sõltumata välistest mõjudest.

Teave Euroopa tarbijamaksete aruande kohta

Intrum on Euroopa tarbijamaksete aruannet avaldanud iga-aastaselt alates aastast 2013. Euroopa tarbijamaksete aruanne annab ülevaate Euroopa tarbijate igapäevaelust, kulutamisharjumustest ja majapidamiste rahaasjade igakuisest haldamisest.

Aruanne põhineb küsitlusel, mis viiakse üheaegselt läbi 24 Euroopa riigis. Käesoleva aasta uuringus osales kokku 24 011 tarbijat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid