Baltimaade suurima erakapitalifondi BaltCapi tütarettevõtte Emsco viib alates tänasest ehk 2. märtsist läbi vabatahtliku aktsiate ostupakkumise HansaMatrixi aktsiate soetamiseks hinnaga 8,50 eurot aktsia kohta.

Pakkumine annab HansaMatrixi aktsionäridele võimaluse müüa oma aktsiaid 30 päeva jooksul kuni 31. märtsini kell 16.00.

BaltCapi vabatahtlik ostupakkumine on 22 protsenti kõrgem HansaMatrixi aktsia kauplemishinnast 2022. aasta lõpus ning 12 protsenti kõrgem kui vahetult enne pakkumishinna avalikustamist 16. veebruaril. Eile sulgus aktsia hinnal 8,24 eurot, millest BaltCapi pakkumine on ligi 3,15% kõrgem. Täna on aktsia hind tõusnud 8,4 euro juurde.

„Oleme alustanud HansaMatrixi vabatahtlikku aktsiate ostupakkumist eeldusega, et võimaldada senistel aktsionäridel realiseerida oma investeering turuolukorrast parematel tingimustel. BaltCapi eesmärk on saavutada vähemalt 75-protsendiline osalus ettevõttes, milleks on vajalik kõigi aktsionäride, sealhulgas jaeinvestorite aktiivne osalus,“ ütles BaltCapi juhtivpartner Peeter Saks.

„Eesmärgini mitte jõudmisel jätkab HansaMatrix oma praeguse omandistruktuuriga. Seetõttu soovitame HansaMatrixi investoritel kasutada seda võimalust praegu ning palume kõikidel aktsionäridel informeeritud otsuse tegemiseks tutvuda ostupakkumise prospektiga. Oleme BaltCapis pühendunud tagama sujuv tehing kõikide osapoolte huvisid arvestavalt,“ kommenteeris Saks.

Eduka pakkumise korral algatab BaltCap HansaMatrixi börsilt äraviimise seaduses sätestatud korras. Läti ülevõtmispakkumisi reguleerivate seaduste alusel on aktsiate reguleeritud turult eemaldamise algatamiseks vaja vähemalt 75 protsendi aktsionäride nõusolekut.

Investorid, kes otsustavad vabatahtliku ostupakkumisega mitte nõustuda, muutuvad börsil noteerimata äriühingu vähemusaktsionärideks. Praktikas võib see tähendada aktsiate väiksemat likviidsust ja vähem võimalusi osaluse müümiseks tulevikus.

Kuna HansaMatrixi aktsiate vabatahtliku ostupakkumishind on kõrgem kui kohustusliku ostupakkumise hind, ei tehta tehingujärgselt täiendavat kohustuslikku pakkumist.

Mida peaksid aktsionärid tegema?

Pakkumise vastuvõtmiseks peavad HansaMatrixi aktsionärid võtma ühendust oma väärtpaberikontot haldava panga või investeerimismaaklerfirmaga. Pakkumine kehtib 30 päeva alates prospekti avaldamisest Nasdaq Balticu veebilehel - alates 2. märts kuni 31. märts kell 16.00. Oluline on tähele panna, et pakkumisel on kindel tähtaeg, nii et aktsionärid, kes soovivad osaleda, peavad kinni pidama pakkumise kehtivuse tähtaegadest.

Läti Pank on andnud loa vabatahtlikuks aktsiate ostupakkumiseks, samuti on Läti konkurentsinõukogu lubanud BaltCapi ettevõttel Emsco omandada HansaMatrixi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid