Töökorras 1 kg minikustutiga on võimalik kustutada küll. Väga osav, kogenud, kiire reageeringu ja kindla käega kasutaja võiks sellega väiksemat sorti põlengu kenasti summutada. Kui paljud aga julgevad end osavaks kustutajaks pidada?

Tulekahju ehmatab, enamik meist lööb verest välja. Esimene häda tabab splindi välja tõmbamisel, sest kogenematusest hoiame kahvasid tugevasti koos ja surume sellega splindi kinni. Mida tugevamini tõmbame, seda kõvemini kahvasid kinni surume.

Oletame, et saime splindi välja, oleme ka regulaarselt tulekustutit kontrollinud ja see lõpuks rakendubki. Elu näitab, et vooliku puudumise tõttu läheb esimene ports pulbrit hoopis kusagile mujale. Nüüd on selge, millise survega ja kuidas pulber tulekustutist väljub, ning oleme valmis järgmise päästikule vajutusega tulekollet tabama, aga teist võimalust minikustuti ei paku, sest „laskemoon“ on otsas! Vaid ühe suurema sortsu jagu seal pulbrit sees ongi. 2 kg pulberkustutiga on sul veel võimalusi ja TAMREXi 3 kg premium-pulberkustuti on võrdne mõne teise tootja 6 kg kustuti võimsusega.

Miks valida 2 kg või 3 kg TAMREXi premium-pulberkustuti?

TAMREXi premium-sarja pulberkustutid on tervikuna kvaliteetsemad, töökindlamad ja tõhusamad. Suurima uuendusena hakkab silma kollane seadeldis kahvade vahel. Tegemist on E-Z kaitseriivi ehk splindiga, mida pole võimalik kahvade vahele kinni vajutada.

Vooliku olemasolu on tulekustuti puhul oluline, sest tulekolde tabamine on täpsem. Samuti võimaldab voolik kustutamist raskesti ligipääsetavates kohtades, mis on autopõlengute puhul sageli vajalik. TAMREXi premium-tulekustutite voolik on valmistatud vastupidavamast EPDMi kummisegust, mis peab ajahambale väga hästi vastu. Metallist vooliku keermeosa lisab vastupidavust veelgi.

Kõne all olevatel tulekustutitel on vastupidavam roostevabast terasest ventiilikomplekt ja pikemad ning käepärasemad kahvad.

Efektiivsem pulbrisegu

Sugugi mitte kõik pulbrisegud, millega erinevad tootjad oma tulekustuteid täidavad, pole ühesuguse efektiivsusega. Võrrelge efektiivsusnäitajaid tulekustutite etiketil ja kõik saab selgeks. Kustutusvõimsus võib erineda lausa mitmeid kordi. TAMREXi premium-pulberkustutites on kasutatud vaid parimat, kõrgete efektiivsusnäitajatega kvaliteetset kustutuspulbrit. Nii on 3 kg TAMREXi premium-pulberkustuti töövõime võrdne mõne teise tootja 6 kg pulberkustutiga.

Paksemast metallist kest = pikem hooldusvälp

Pika hooldusvälbaga TAMREXi premium-pulberkustutite kestad on paksust ja kvaliteetsest metallist selliselt välja lõigatud, et tekiks võimalikult vähe keevisõmblusi. Tugevast plastist jalg vähendab hõõrdumist tulekustuti teisaldamisel ühest kohast teise. Tehases on TAMREXi premium-pulberkustutitele tehtud heeliumtest. See tagab parema lekkekindluse kui harilik test õhuga.

TAMREXi premium-pulberkustutid on varustatud lisaks manomeetrile eraldi kontrollventiiliga, millest saab mittestatsionaarse seadmega rõhku mõõta, et kontrollida tulekustuti manomeetri näitu.

Olemasolevat 1 kg autokustutit ei maksa ära visata, jäta see varukustutiks, kuni sel eluiga jätkub. Peategelane on sinu autos nüüdsest TAMREXi 2 kg premium-kustuti või TAMREXi 3 kg premium-pulberkustuti.

Oma pere, kodu ja vara kaitsmiseks vali parimad võimalikud vahendid. See pole kokkuhoiu, vaid targalt kulutamise koht.

TAMREXi premium-sarja kvaliteetkustutid on saadaval TAMREXi kauplustes üle Eesti.

Jaga
Kommentaarid