Enammakstud tulumaksu tagastamisel on eelisjärjekorras need, kes esitasid oma deklaratsiooni elektrooniliselt ning kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli.

Alates 17. märtsist alustatakse paberkandjal esitatud tuludeklaratsioonide alusel tagastusi.

Veebruari viimaseks päevaks oli tehtud tagastamisotsus 31 000 inimesele. Kokku on kuupäeva seisuga on esitatud 550 000 tuludeklaratsiooni, millelt tagastamisele kuulub kokku 171 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Praegu esitatud tuludeklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta kogusummas 21 miljonit eurot.

Juba laekuvad MTA klienditeenindusse ka küsimused selle kohta, millal on oodata tagasimakset. Avalike teenuste valdkonna peaspetsialist Tatjana Klettenberg palub siiski varuda kannatust.

„Teeme igal tööpäeval mitukümmend tuhat kannet ja keegi maksutagastusest ilma ei jää,“ sõnas ta.

Tagastuse kuupäeva on võimalik jälgida

Kui aga soovid hoida silma peal, millal võiks tagastus sinu kontole jõuda, saad seda teha maksu- ja tolliameti e-teenuste keskkonnas.

Otsuse oleku alusel on maksu- ja tolliameti e-teenuste keskkonnas  võimalik jälgida, millal tulumaksu tagastus jõuab sinu kontole.

Kui „Otsuse oleku“ lahtrisse ilmub märge „Otsus tehtud“, siis võib oodata tagastatavat summat oma pangakontole järgmiseks tööpäevaks. Senikaua on lahtris otsuseks „Ootel“.

„Otsus tehtud“: enammakstud tulumaks jõuab sinuni järgmisel tööpäeval.

Kiiret ei ole

Veebruari lõpus tõdes maksu- ja tolliameti esindaja, et Tallinna teenindusbüroos on järjekorrad ja endiselt kehtib soovitus tuludeklaratsiooni esitamiseks büroosse mitte tulla ning kasutada e-MTA võimalust. Kui büroosse tulek on siiski vajalik, lükata seda veel mõne nädala võrra edasi.

„Kiiret ei ole, tuludeklaratsioone saab esitada mai alguseni,“ ütles Klettenberg.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 2. mail. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 2. oktoobril.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid