16. märtsil toimuv kohtumine Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liidu (RSPP) tippliikmetega toimub ajal, mil valitsus, kes läbi raskuste püüab sõja teisel aastal katta kasvavaid kulutusi, suurendab survet ettevõtetele, et nad maksaksid rohkem makse. Eelmisel aastal toimunud kohtumine suurärimeestega jäi lahingutegevuse tõttu ära. RSPP koosolekutel peab Putin tavaliselt kõne ja seejärel toimub kinnine arutelu.

Oodatakse kuritegude tühistamist

Oma tänavuses pöördumises kavatseb Putin keskenduda majanduskasvu elavdamisele ja suurematele kohustustele, millega ettevõtted praegu silmitsi seisavad. Samal ajal loodavad suurärimehed anda märku murest riigi kasvava rolli pärast majanduses ja nõuda samme ettevõtluskeskkonna vabamaks muutmiseks, ütlesid nad. Nende hulka kuulub kriminaalkaristuste tühistamine mõnede majanduskuritegude, sealhulgas rahapesu eest.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov keeldus Putini plaane kommenteerimast.

Seistes silmitsi kasvava eelarvepuudujäägiga, kuna sõjakulud kasvavad, on valitsus sundinud ettevõtteid maksma sel aastal kuni 300 miljardit rubla (3,9 miljardit dollarit) lisamaksu. Lõplikku otsust selles küsimuses Kremli kohtumisel siiski ei oodata, sest maksete arvutamine on keeruline, ütlesid aruteludega kursis olevad inimesed.

Kui eelmisel aastal muretsesid paljud suurärimehed, et avalikult koos Putiniga esinemine võib muuta nad sanktsioonide sihtmärgiks, siis nüüd kehtivad piirangud enamiku suuremate RSPP juhatuse liikmete suhtes.

Putin ootab ärimehi kodumaale

Putin kutsus eelmisel kuul välismaal elavaid suurettevõtjaid üles siduma oma saatust otsesemalt kodumaaga.

„Kui selliste ettevõtete juhid või omanikud muutuvad sõltuvaks valitsustest, mis viljelevad Venemaa suhtes ebasõbralikku poliitikat, kujutab see meile suurt ohtu, ohtu meie riigile,“ ütles Putin oma riigikõnes.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid