„Alternatiivkütuse taristute rahataotlemiste arv kasvab jätkuvalt, mis näitab transpordisektori huvi minna üle kestlikule transpordile. 189 miljoni euro suurune investeering tähendab ligikaudu 2000 laadimispunkti ja 63 vesinikutanklat. Nelja projektiga toetatakse maapealse teeninduse teenuste elektrifitseerimist lennujaamades, näiteks maapealsete tugiseadmete elektrifitseerimise ja teenindussõidukite laadimise taristu paigaldamise abil,“ kommenteeris transpordivolinik Adina Vălean.

Eestis saavad toetust AS Alexela ja AS Tallinna Lennujaam

Alexela projekti eesmärk on rajada TEN-T teedevõrgus Eestis 28 laadimisjaama 26 asukohas. 16 laadimisjaama võimsus on 180 kW kergsõidukite laadimiseks ning 12 laadimisjaama võimsus on 400 kW kergsõidukite ja raskeveokite laadimiseks. Projekt hõlmab ka 21 võrguühenduse rajamist minimaalse võimsusega 600 kVA. Projekt on osa suuremast projektist, mille eesmärk on rajada Eestis 2030. aastaks 80 laadimisjaama. Projekti rahastatakse 1 220 000 euroga.

Tallinna lennujaama maapealse teeninduse elektrifitseerimiseks vajaliku taristu rajamise projekti eesmärk on renoveerida Tallinna lennujaama peamine alajaam, paigaldada 20 laadimispunkti elektrisõidukite ja -masinate käitamiseks, 7 akutoitega, 2 paikset maapealset toiteseadet ja 7 reisijate sillale paigaldatud fikseeritud toiteseadet. Lisaks hõlmab projekt päikeseelektrijaama ehitamist. Projekti rahastatakse 1 032 486 euroga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid