Tehinguga kasvab Parcelsea nutipostkastide võrgustik üle 1000 nutipostkasti Eestis. Seniste Cleveroni nutipostkasti omanike jaoks tähendab muudatus seda, et kliendi soovil vahetatakse välja Cleveroni toode Parcelsea nutipostkastiga.

Ühtlustades nutipostkastide teenust muutub elu mugavamaks kõikidel tänastel klientidel kui ka kullerettevõtetel, sest suurema võrguga on võimalik kiiremini nutipostkasti lahendust edasi arendada ning Parcelsea avatud lahendust saavad juba täna kasutada kõik kullerettevõtted ja e-poed Eestis.

Tänu suuremale võrgule saab Parcelsea efektiivsemalt testida uusi teenuseid. Alles hiljuti alustas Parcelsea koostööd Omnivaga, mille raames saavad nutipostkastide omanikud Omniva teenust kasutades pakid kodusesse nutipostkasti pakiautomaadi hinnaga.

Kõik tänased Cleveroni erapakiautomaadid asendatakse Parcelsea nutipostkastidega, tänu millele saavad nad kasutada ka kõiki Parcelsea lisateenuseid: Omniva abil tavalise pakiautomaadi hinnaga pakkide koju tellimist, pakkide tagastamist ja saatmist, voodilinade ja üksikesemete pesuteenust ning tuleviku lisateenuseid.

Cleveroni tegevjuhi Arti Kütti sõnul tuli otsus müüa erapakiautomaatide võrk seoses fookuse seadmisega Cleveroni põhiärile, milleks on pakiautomaatide ja -robotite arendamine ning müük maailma suurimatele kaubandus- ja logistikaettevõtetele. „2021. aastal võtsime selge fookuse jae- ja logistikaettevõtetele mõeldud last-mile tehnoloogia arendamisele ning oma põhiäri kasvatamisele. Sellega seoses alustasime kõikide eraklientidele mõeldud ärisuundade peatamisega, milleks olid toidukas.ee, collect.net ning kodupakiautomaatide äriüksus. Mul on hea meel, et olime Eestis erapakiautomaatide innovatsiooni eestvedaja. Ma ise tugevalt usun kodupakiautomaatide võidukäiku tulevikus, kuid see saab juhtuda vaid siis, kui sinna läheb ettevõtte täielik fookus. Just seetõttu tegime ParcelSea’le ettepaneku Cleveroni erapakiautomaatide võrk üle võtta. Samuti on hea meel ka selle üle, et meie kliendid saavad jätkuvalt osa erapakiautomaadi hüvedest ning saavad ligipääsu mitmetele uutele ParcelSea teenustele,“ sõnas Kütt.

Parcelsea asutaja ja tegevjuht Andres Sampka kommenteeris ostu järgnevalt: „Cleveroni võrgu omandamisel lähtusime sellest, et Cleveroni kliendid on aktiivsed e-ostlejad ning samas on juba harjunud pakke nutipostkasti tellima. Seega, meie võimalus on pakkuda neile klientidele suuremat väärtust läbi avatud kontseptsiooni, kus nutipostkasti saavad tuua paki kõik kullerid. Kullerite vaates on kindlasti lihtsam jälgida ühtset standardit, kui koolitada personali kasutama mitut eri toodet.“

„Hindame Cleveroni tööd erapakiautomaatide pioneerina kõrgelt ja soovime jätkata uute, mugavate, aga kliendi vaates ka soodsamate viimase miili teenuste arendust. Isklikku nutipostkasti paki tellimisel väljutatakse täna 3-10 korda vähem heitgaase kui alternatiivsete valikutega. Seda laiem üldsus täna veel ei teadvusta piisavalt. Selleks, et nutipostkast jõuaks igasse majapidamisse, peab viimase miili kulud e-poest kuni kliendini muutuma soodsamaks nii kaupmehele, kullerile kui kliendile. Selle eesmärgi nimel meie meeskond ka töötab.“

Parcelsea on Eesti idufirma, mis arendab ning toodab nutipostkaste ning sellega seotud mugavusteenuste platvormi. Parcelsea asutati 2021. aastal endiste Cleveroni võtmetöötajate Andres Sampka, Tanel Rauni ning Indrek Jürgensoni poolt. Ettevõtte investorite hulka kuuluvad Superangel, Specialist VC, Depo Ventures ja Taavi Kotka, Triin Hertmann, Alvar Lumberg, Kristjan Liivamägi, Taavi Tamkivi, Kristjan Vilosius, Erki Lipre jt