Kauplused on Walmartile tootnud kümneid miljoneid dollareid kahjumeid aastas ning sh on kahjum viie aastaga kahekordistunud. Ettevõtte sõnul proovisid nad kaupluste arendamiseks mitmeid strateegiaid ja investeerisid linna kokku sadu miljoneid dollareid.

Kolm suletavatest kauplustest asuvad vaesemates linnaosades, kus elavad mustanahalised ja muud vähemusrühmad. CNN-i andmetel teeb Walmart tagasipöörde oma 2020. aasta kohustusest edendada riigis etnilist võrdõiguslikkust. Projekti ajendiks oli George Floydi mõrvajuhtum, mis raputas kogu riiki.

Chicago pidi olema näidislinn projektidest, mis edendavad võrdselt äri ja teenuste arengut erinevates valdkondades. Plaan poed sulgeda tuli vaid nädalad pärast seda, kui ettevõte sulges oma viimased poed Oregonis, Portlandis. Walmart kavatseb sulgeda kokku 20 poodi 12 osariigis, sealhulgas Washingtonis.

Walmart ei ole ainus kett, mis sulgemisest teatab. Eelmisel aastal teatas Starbucks, et kavatseb turvalisuse põhjustel sulgeda 16 kohvikut üle kogu riigi. Kettide otsused on tekitanud muret, et riigi meetmed kaubandussektori teenuste edendamiseks ei ole vähemkindlustatud elurajoonides piisavalt tõhusad.

Chicago linnapea Lori Lightfoot ütles, et on äärmiselt pettunud oma endise tugeva partneri Walmarti otsuse pärast hüljata linnaosad, kus tuhanded elanikud seisavad nüüd silmitsi takistustega esmatarbekaupade hankimisel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid