Eelmisel reedel lõppenud pakkumise miinimummaht oli 120 000 aktsiat, maksimum aga 240 000 aktsiat. Ühe aktsia märkimishinnaks oli 4,5 eurot.

Pakkumise käigus märkisid 466 investorit kokku 210 916 aktsiat 949 122 euro eest ehk miinumpakkumine märgiti 1,76 kordselt täis. Maksimaalset summat siiski firma seega kätte ei saanud, millest jäi puudu 29 084 aktsiat ehk 130 878 eurot.

„Pakkumise ülemärkimine praeguses ebakindlas majanduslikus olukorras kinnitab, et oleme õigel teel. Autotööstuse digitaliseerimine ja uute IT lahenduste turule toomine on hädavajalik ning võimaldab turuosalistel saavutada olulist kokkuhoidu ja tõsta efektiivsust. Uute investorite toetus võimaldab Moderal lükata kõrgem käik sisse ja asuda realiseerima arendus- ja laiendusplaane esialgselt kavandatust suuremas mahus,“ kommenteeris Modera juhatuse liige Raido Toonekurg börsiteates.

Modera otsustas kasutada aktsiate arvu suurendamise võimalust ja jaotada investoritele 210 916 aktsiat. Pakkumisest saadavat netotulu kasutab Modera uutel turgudel (ennekõike Skandinaavias, Austrias, Saksamaal ja Šveitsis) tegevuste arendamiseks ja uute toodete arendamiseks, mis võimaldavad veelgi paremat kasutajakogemust, sealhulgas integratsiooni sihtturgudel ja uute klientide tarbeks.

Uute aktsiate jaotamisel jaotatakse kõigile märkimises osalenud investoritele kõik nende poolt märgitud aktsiad.

Pakkumise arveldus on plaanitud toimuma 19. aprillil või sellele lähedasel kuupäeval. Täiendavalt emiteeritud aktsiate esimeseks kauplemispäevaks mitmepoolses kauplemissüsteemis First North on 2. mai või sellele lähedane kuupäev. Kuivõrd pakkumise arvelduseks kasutatakse suuraktsionärilt laenatud aktsiaid, saavad märkimises osalenud investorid aktsiatega kauplema hakata kohe pärast arvelduse toimumist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid