Enim kasvasid aastaga tippspetsialistidele (+16%) ning kontoritöötajatele ja keskastme spetsialistidele suunatud palgapakkumised (+11%). Kõige vähem kasvasid palgapakkumised oskus- ja kutsetöötajatele suunatud tööpakkumistel, kus pakutav palk kerkis 7% võrra.

Tippspetsialistidele suunatud tööpakkumistel ulatus keskmine palgapakkumine 2023. aasta esimeses kvartalis 2671 euroni, keskastmespetsialistide ja kontoritöötajate tööpakkumistel 2503 euroni ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele mõeldud tööpakkumistel 1896 euroni. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised ulatusid 1439 euroni.

Kaks sektorit, kus palgapakkumised esimeses kvartalis langesid, olid ehitus- (-10%) ja turismisektor (-7%).

Riigikoguliikmete palgast kõrgemale ulatusid esimeses kvartalis müügijuhtidele (kuni 10 000 eurot) ja IT-tippspetsialistidele (üle 7000 euro) suunatud kõrgeima töötasuga palgapakkumised.

Kandideerijate arv kahekordistus

Kandideerimisaktiivsus on eelmise aasta algusega võrreldes kahekordistunud. Esimese kvartali kõige populaarsemale tööpakkumisele kandideeris rohkem kui 1800 töötajat.

„Kui 2022. aasta alguses kandideeris tööpakkumistele keskmiselt 22 töövõtjat, siis tänavu oli see number 45 ehk ühe ametikoha nimel konkureeris kaks korda rohkem töötajaid,“ kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler ja lisas, et tõenäoliselt näevad paljud töötajad töökoha vahetamises võimalust osa saada palgatõusust.

„Kõige enam on kerkinud abi-, teenindus- ja müügi- ning oskustööpakkumistele kandideerijate arv, kus keskmiselt kandideerib tööpakkumistele vastavalt 93, 61 ja 41 töövõtjat,“ täpsustas Grete Adler ja lisas, et kasvanud kandideerimisaktiivsus neis ametirühmades peaks märgatavalt lihtsustama tänavu hooajatöötajate värbamist.