Palk oli sellest vaid väga väike osa: 2 miljonit dollarit. Suurema osa ehk 218 miljonit dollarit teenis ta välja aktsiate näol, mida saab ta tulemustasuna iga kolme aasta tagant. Lisaks kuulus tema kompensatsioonipaketi juurde isikliku turvalisuse tagamine, mis läks maksma 6 miljonit dollarit.

Aasta varem oli Pichai kogukompensatsioon 6,3 miljonit dollarit, kuna 2021. aasta eest eraldi ta Alphabeti aktsiaid ei teeninud.

Teiste Google'i ja Alphabeti tippjuhtide kogukompensatsioon varieerus eelmisel aastal 22-35 miljoni dollari vahemikus.

Tegevjuhtide kompensatsioonist on viimasel ajal saanud tundlik teema, kuna nii Alphabet kui teised tehnoloogiafirmad on pidanud tuhandeid inimesi koondama. Alphabet pidi jaanuaris kärpima 12 000 töökohta ehk 6% kogutööjõust.

Näiteks otsustas Apple'i tegevjuht Tim Cook seetõttu sel aastal oma töötasu oluliselt kärpida. Kui eelmisel kahel aastal teenis Cook mõlemal aastal suurusjärgus 100 miljonit dollarit, siis sel aastal on tema kogukompensatsiooniks 49 miljonit dollarit. Pichai sõnas aasta alguses, et Alphabeti tippjuhtkonda ootavad ka ees palgakärped, kuid ei täpsustanud kui palju.

Kui võtta arvesse kogukompensatsiooni, teenis Eesti börsifirmade juhtide seas eelmise aasta eest kõige rohkem LHV Groupi juht Madis Toomsalu, kelle poole miljoni eurosest tasust moodustas lõviosa optsioonid. Palgaedetabelis oli ta aga kolmandal kohal. Täpsemat ülevaadet Eesti börsifirmade juhtide tasude kohta saab lugeda siit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid