Sügisese tipuhinna tasemelt 2,85 eurot/ m³ on Eesti Gaasi koduklientide hind langenud poolaastaga üle 77 protsendi. Suuremad gaasi hinnalangetused toimusid möödunud aasta detsembris ja käesoleva aasta veebruaris, mil Eesti Gaas alandas maagaasi hinda vastavalt 35 ja 50 protsenti.

„Gaasihinda aitab meil kliendi jaoks alla tuua globaalse gaasihinna langemine sõjaeelsele tasemele ning meie tellitavad suured LNG tarned, oleme olnud turul reeglina esimesed, kes hinda langetavad,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Tarnime meie piirkonnas ühena vähestest gaasi ise otse tootjatelt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast Soome Inkoo ja Leedu Klaipeda terminali, see on võimaldanud meil klientidele paremaid tingimusi pakkuda ja ettevõtte turuosa maagaasi müügis Balti-Soome turul 17,5 protsendini kasvatada, oleme kasvanud siinse piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks,“ lausus Kaasik.

Eesti Gaas on esimese nelja kuuga toonud juba viis gaasitankerit Leedu Klaipeda ja Soome Inkoo sadamasse ehk sama palju kui eelmise aasta jooksul kokku. Käesoleval nädalal teatas Eesti Gaas algselt planeeritutele lisaks ühe täiendava laeva tellimisest Inkoo terminali.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid