„Hinna osas liigume juba mitmendat kuud nii-öelda külg ees ehk mingit tuntavat muutust toimunud ei ole. Seda kinnitab ka Tallinna korterite mediaanhind, mis aprillis oli 2771 eurot ehk 0,2% kõrgem märtsikuu omast,“ ütles Martin Vahter, kelle sõnul on turu põhi tänaseks pigem möödas ja nii on ka väga raske uskuda, et kinnisvara võiks praegusest tasemest odavamaks minna.

„Tippaegadega võrreldes oli tehingute arv enam kui kolmandiku võrra väiksem, kuid näiteks eelmise aasta aprilliga võrreldes on langus vaid veidi enam kui kümnendiku võrra. Ka aasta eest oli märts tehingute poolest aktiivsem kuu kui aprill,“ kirjeldas Vahter tänast olukorda pealinna kinnisvaraturul.

Kalleim korter maksis ligi miljon eurot

Kõige kallim Tallinna korter müüdi aprillis 930 000 euroga, hoonestatud elamumaa kinnistuid müüdi Tallinnas 19.

Kui võtta peale korterite arvestusse ka teised aprillis omanikku vahetanud objektid, siis tehti aprillis Tallinnas kinnisvaraga kokku 861 ostu-müügitehingut, mis on märtsiga võrreldes 14% võrra väiksem tulemus. Võrreldes 2022. aasta aprilliga kahanes tehingute arv samuti ligi 14% võrra.

Kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli aprillis ligikaudu 170 miljonit eurot ehk 7% vähem kui märtsis, kuid võrreldes eelmise aasta aprilliga kasvas tehingute kogusumma 2%.