Enefit Volt uuendab järgmise aasta lõpuks 79 avalikku laadimispunkti, mis loovad laadimisvõimaluse 260 sõidukile. See muudab avaliku laadimise kättesaadavamaks nii Tallinna kui Tartu magalapiirkondades kui olulisemates maakondlikes tõmbekeskustes. Esimesed uued laadijad saavad paika juba enne suve.

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul on ettevõtte eesmärk rajada tervet Eestit kattev kvaliteetne, kättesaadav ja kiire elektriautode laadimisvõrk, et luua tingimused puhta transpordi võidukäiguks.

„Varem Elmo võrku kuulunud laadijate väljavahetamine on oluline osa Enefit Volti vastusest klientide küsimustele, kuidas lahendada laadimine suurlinnade magalapiirkondades ja maapiirkondades,“ ütles Pääbo. „Tosin aastat tagasi tegi riik laadijate paigaldamisega ära suure töö, kuid nüüd on aeg küps viia laadimise kvaliteet uuele tasemele ja teha kiire laadimine kättesaadavaks kõigile elektriauto kasutajatele sõltumata sõiduki tüübist.“

Kui Elmo võrku kuulunud laadijad võimaldasid kiiresti laadida vaid CHAdeMO ehk Jaapani laadimisstandardiga elektriautosid, siis viimaste aastatega on domineerivaks muutunud CCS ehk Euroopa laadimisstandard. Pärast Enefit Volti uuenduslainet kasvab sellistele sõidukitele sobivate laadijate arv viis korda.

Tallinna magalapiirkondades uuendatakse 20 laadimispunkti, mis võimaldavad 40 sõiduki samaaegset laadimist. Lisaks Tallinnale ja Tartule saab võimalikuks ülikiirlaadimine Pärnus, Haapsalus, Rakveres, Narvas, Viljandis ja Virtsus, mis võimaldab sõltuvalt autost lisada 100 km sõiduulatust vähem kui 10 minutiga.

„Enefit Volti eesmärk on olnud algusest peale muuta elektriautode laadimine kättesaadavaks ka maakondade tõmbekeskustes ja olulisematel trassidel. Ettevalmistused uute laadijate paigaldamiseks juba käivad ning esimestest uudistest saame teavitada juba õige pea. Endale lähima laadija leiab Enefit Volti äpist või meie veebilehelt,“ lisas Pääbo.

Järgmise aasta lõpuks saavad uue kiirlaadija näiteks Kohtla-Järve, Virtsu, Kunda, Karski-Nuia, Valga, Orissaare, Jõgeva, Lihula, Padise, Türi, Märjamaa, Räpina, Kuivastu, Viitna, Kohila, Paide ja paljud teised asukohad üle Eesti.