Estateguru pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Platvormi kaudu annavad äriühingutele laenu nii varasema kogemuseta kui ka professionaalsed investorid. Firma tegutseb nii Eestis kui mujal Euroopas.

„ECFR tegevusluba märgib Estateguru teekonnal olulist verstaposti, võimaldades platvormil oma teenuseid laiendada ning ja pakkuda investeerimisvõimalusi laiemale kasutajaskonnale kogu Euroopa Liidus. Hiljuti kehtima hakanud ECFR-i regulatsioonid tagavad investoritele suurema läbipaistvuse ning seavad uued kohustused nii investorite huvide kui ka tarbijate kaitsmiseks,“ sõnas Estateguru juht Mihkel Stamm pressiteates.

Eestis on praegu kaks tegevusloaga tegutsevat ühisrahastusteenuse osutajat - Estateguru OÜ ja Crowdestate AS. Tegevusloa peavad hiljemalt käesoleva aasta 10. novembriks taotlema ka kõik ülejäänud ühisrahastusettevõtted, kes pakuvad eraisikutele ja ettevõtetele võimalust anda laenu või investeerida ühisrahastusprojektidesse, mille omanik on ettevõte. Pärast seda kuupäeva nad ilma finantsinspektsiooni tegevusloata enam tegutseda ei tohi.

Ühisrahastus kujutab endast vahendust, kus ühisrahastusteenuse osutaja käitab ise riske võtmata üldsusele avatud digitaalset platvormi, et viia või aidata viia potentsiaalsed investorid või laenuandjad kokku rahastamist vajavate ettevõtjatega.