Uus Maa kinnisvaraekspert Risto Vähi sõnul on Tallinna järelturult ostetud üürikorteri tootlus praegu keskmiselt viis protsenti aastas ja see tähendab, et hetkel ei saa pealinnas uue vara tagasiteenimiseks piisavalt tootlust. „Kui seni osteti Tallinnas peamiselt väljaüürimiseks kõige kiiremini ära uued ühe- ja kahetoalised korterid, siis nüüd on neid tavapärasest rohkem saadaval. Pigem on nõudlus suuremate perekorterite vastu ning otsitakse seda, mis on soodne. Ostetakse rohkem endale elamiseks,“ ütles Vähi.

Ta lisas, et praegu soetatakse kinnisvara väga ratsionaalselt ja vähem emotsiooni pealt. Intressitõusud mõjutavad üürikorterite kasumlikkust ja neil, kes ostsid tipust kortereid kokku, pitsitab rohkem. Langenud on ka kallimate korterite tootlus. „Tõenäoliselt peavad mõned laenule näiteks sada eurot kuus ise peale maksma, aga suuremaid probleeme pole. Samas on näha, et müügipakkumiste hulka on siginenud enam äsjavalminud uusi kortereid, mis on esmaselt möbleeritud ja uuesti pakkumisele läinud. Üldiselt oodatakse aga paremaid aegu, sest pikemas perspektiivis siiski kinnisvarahinnad tõusevad ja vara väärtus kasvab,“ rääkis Vähi.

Uus Maa analüütiku sõnul vaatavad investorid juba pikemat aega Ida-Virumaa poole, kus võib teenida väga korralikku tootlust. „Selleks tuleb tunda kohalikke olusid, sest kohati on suur erinevus isegi kahe naabermaja vahel. Oluline, et piirkonnas oleks arenev taristu ja töökohad, mis inimesi ja nõudlust hoiab. Näiteks Sillamäelt, Jõhvist ja Kohtla-Järvelt võib küll leida hea tootlusega vara,“ lisas Vähi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid