57 aastane Phillip Galles arreteeriti neljapäeval ning esitati talle süüdistus, kuna väidetavalt varastas ta alates 2019. aastast ohvritelt üle 2 miljoni dollari. Ohvritele väitis ta, et investeerib saadud raha toormeturgudele, vahendab Bloomberg.

Prokuröri sõnul ei teinud Galles aga ühtegi investeeringud. Selle asemel juhtis ta püramiidskeemi ning maksis osa rahast tagasi varasematele investoritele ning osaga kattis isiklikke investeeringuid, väidetakse hagis.

Samal päeval, mil üks väidetav ohver saatis talle investeerimiseks 100 000 dollarit, kandis Galles prokuröri sõnul sellest 19 300 dollarit isiklikule krediidikontole, 14 800 dollarit läks juveelipoele, 10 000 dollarit varasemale investorile, 9000 dollarit madratsipoele, 6000 luksusautode rendifirmale ja 3200 dollari Gallesi tüdruksõbrale.

Kui üks ohver tahtis enda investeeringust 190 000 dollarit tagasi saada, väitis Galles talle muuhulgas, et ta on panka vahetanud, pangakanded ei tööta korralikult, tema investeerimisfond Tyche Asset Management on pettuse ohvriks langenud või et ta on haige.

Galles tegi enda kohta grandioosseid väiteid. Sealhulgas, et ta omab hulgaliselt luksusautosid, ta elab luksuslikes kodudes Chicagos, Miamis ja Londonis ning et tema seinu kaunistavad Picasso ja Chagalli maalid.

Temaga investeerimisest olid Gallesi sõnul huvitatud nii tuntud spordimeeskonna omanik kui Kuveidi riiklik investeerimisfond. Investeeringute aastane tootlus ulatus tema sõnul 363%ni. Investeerimisfirmal pidi olema väidetavalt 30 töötajad, kellest pooled olid Gallesi sõnul USA investeerimispanga Goldman Sachsi endised töötajad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid