Teisipäeval kerkis Jaapani Topix indeks 0,6%, mis tõstis indeksi tänavuse tõusu 13,9% peale. See on kõrgeim tase alates kurikuulsast turumullist 1989. aastal. Nikkei 225 indeks on kerkinud alates aasta algusest 16%, mis teeb sellest ühe maailma kuumeima aktsiaturu.

Financial Timesi sõnul on abiks olnud nii Jaapani ettevõtlusprioriteetide muutmine kui ka investorite soov panustada Hiina kasvule, kuid väiksema poliitilise riskiga.

Baltikumi aktsiaindeksitest oli ainsana plusspoolel Tallinna börsiindeks ning seda 0,49%. Riia börs langes 0,75% ning Vilnius 0,02%.

Tallinna börsil kujunes teisipäevaseks kauplemiskäibeks 1,4 miljonit eurot. Suurema osa sellest andsid Enefit Greeni aktsiad 426 000 euroga, LHV Group 284 000 euroga ning Tallink Grupp 201 000 euroga.

Tõusjaid oli Tallinna börsil 9, langejaid 17 ning eilsele sulgemistasemele jäid 7 aktsiat.

Mis veel toimus?

  • LHV Group teenis aprillis 12 miljonit eurot puhaskasumit, mis on üle kahe korra rohkem kui mullu aprillis. Loe täpsemalt siit.

  • Viimased 15 aastat SEB pangas privaatpanganduse strateegina töötanud Peeter Koppel leidis endale uue töökoha investeerimisfirmas Redgate Capital. Mis tema uueks tööks olema hakkab, vaata siit.

  • USA uue võlalae osas pole jätkuvalt kokkulepet ning riigi maksejõuetuse korral võivad tagajärjed olla drastilised. Kuigi see on vähetõenäoline, on maksejõuetus jätkuvalt laual. Loe pikemalt siit.

Euroopa erisuundades

Euroopa peamised börsid liikusid teist päeva ilma kindla suunata. Regiooni laiapõhjaline Stoxx 600 indeks on langenud 0,3% ning Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 on langenud 0,9%.

USA indeksid pole samuti ühel lainel. Kui Nasdaqi koondindeks on ligi 0,1% kõrgemal, siis Dow Jones on langenud 0,3% ja S&P 500 indeks 0,1%. Endiselt oodatakse uudiseid USA võlalae tandrilt, kus lahendust veel ei paista.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid