„Siiani on Keila ja lähivaldade lapsed pidanud sõpradega mängimiseks ja sünnipäevade pidamiseks sõitma Tallinna erinevatesse batuudi-, mängu- või seikluskeskustesse, kuid juba varsti tulevad need atraktsioonid kõik koju kätte,“ ütles Keila Keskuse arendaja Harju KEK-i müügi- ja turundusjuht Andre Poopuu. Keila Seiklusmaa hakkab tegutsema tulevases meelelahutus- ja kaubanduskeskuses tuhande ruutmeetri suurusel alal kahel tasapinnal, olles valmides üks suurima laekõrgusega laste seiklusparke Eestis.

Sel sügisel lüüakse suuremahulise meelelahutus- ja kaubanduskeskuse ehitamiseks kopp maasse. Keila Seiklusmaa on Coop Maksimarketi ja 24-7 Fitness spordiklubi kõrval kolmas suurrentnik, kes teatas, et avab seal 2025. aasta alguses uksed.

„Keila Seiklusmaa on mõeldud igas vanuses lastele. Põhiatraktsiooniks saab olema kõrge ronila, mille juurde on kombineeritud batuudid, liumägi, osavuste testimiseks ninja-rada ja palju muud seikluslikku. Lisaks põnevatele atraktsioonidele tuleb sinna neli sünnipäevatuba, kus pakutakse külalistele ka toitlustust,“ ütles Seiklusmaa asutaja Toomas Kaares. Tema sõnul võiks aastas seda külastada ligi 50 000 last.

Harju KEK investeerib Keila Keskuse arendusprojekti 30 miljonit eurot, et sellest kujuneks linna uus maamärk ja värav. Keskus ehitatakse Paldiski maanteele, kunagise legendaarse Harju KEK-i peamaja asemele, tervisekeskuse ja Keila Kooli kõrvale. Poopuu sõnul tahavad nad sellega tuua Keilasse uusi väärtusi ja elamusi, mis rikastavad kogukonda ning loovad uusi elustandardeid. Multifunktsionaalne keskus katab Keilas seni puuduvate teenuste ja meelelahutuse osa.

Ligi 13 000 ruutmeetrit ehk umbes kahe jalgpalliväljaku suurune hoone on planeeritud nii, et see ei oleks üks järjekordne tavaline kaubanduskeskus. Lisaks Coop Maksimarketile, 24-7 Fitness spordiklubile, Seiklusmaa mängutoale, tulevad keskusesse kahe saaliga kino, erinevad kohvikud ja söögikohad, osaliselt koos väliterrassidega. Samuti jagub seal ruumi erinevatele avalikele- ja meditsiiniteenustele, lemmikloomadega seotud tegevuste ning huviringide jaoks. Rääkimata erinevatest rõiva-, jalanõude-, spordi-, tehnika- ja muude tarbekaupade kauplustest.

„Planeeritav keskus on esimene maamärk Keila tulevase ärilinnaku suurest arendusprojektist, mis muudab Harju KEK-i suletud tootmisala linna uueks tõmbekeskuseks. Sinna on kavandatud piirkonda sobivad ärid, bürood, väiketootmishooned ning keskväljak koos puhkealade ja rohke haljastusega,“ ütles Poopuu.