Äripäeva, personalijuhtimise ühingu PARE ja Eesti Tööandjate keskliidu korraldatud konkursil tunnustuse pälvinud Veskimäe inspireerib isikliku juhiteekonna, ambitsiooni ja selle ellu viimise ning sektori uuendamisse ja kogukonna ellu panustamisega. Veiko Veskimäe kõrval jõudis finaali Selveri pikaaegne juht Kristi Lomp.

Tunnustuse üle andnud LHV Grupi juhatuse esimehe Madis Toomsalu (parim juht 2022) sõnul oli võitja selgitamine äärmiselt keeruline. „Veiko avaldas žüriile muljet ja inspireeris oma ettevõtte üles ehitamise teekonnaga. Tegemist on uue põlvkonna teede-ehitusettevõttega, mis on viimase kümnendi jooksul kasvatanud oma käivet 15 korda. Sellist arengut ei saavuta ilma suurelt mõtleva ja erakordse juhita.“

Verston võitis eelmisel aastal nii Äripäeva Järvamaa, taristuehitajate kui ehitusettevõtete TOPid. 13 aastat tagasi asutatud ettevõtte käive oli tunamullu 69 miljonit eurot ja ärikasum 2,6 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd enam kui 300 inimesele.

Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas tõi esile, et Veskimäe toimetab pikkade traditsioonidega sektoris, kuid on kerkinud uue põlvkonna juhina valdkonna eestkõnelejaks ja arvamusliidriks. „Verstoni kasvunurk on võrreldav idufirmade teekonnaga. Sellise arengu saavutamiseks peab oskama lisaks riskide võtmisele ka tulemust tegevat meeskonda kokku panna. Seetõttu saab Veiko senist tegevust ja saavutusi iseloomustada kahe sõnaga - inspiratsioon ja eestvedamine.“

Eesti personalijuhtimise ühingu PARE tegevjuht Kai Saard rõhutas Veskimäe panust oma organisatsioonist laiemalt, mis konkursi finalistid ja võitja ülejäänud nomineeritud juhtidest eristab. „Hea juht kasutab oma positsiooni ka ühiskonnas positiivse muutuse ellu kutsumiseks. Veiko valutab südant kogu valdkonna pärast näiteks erialaliidus tegutsedes, aga jagab oma aega, oskuseid ja energiat laiemalt nii kodukoha ellu kui noorte arengusse läbi Paide Linnameeskonna.“ Kohaliku elu edendajana pälvis Veiko Veskimäe tänavu presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi, samuti on talle omistatud Järvamaa teenetemärk maakonnale osutatud teenete ja saavutuste eest.