Hepsor AS-i tütarettevõte Hepsor Latvia OÜ sõlmis 10. mail 2023 Hepsor U30 SIA osade müügilepingu East Capital Real Estate IV kinnisvarafondiga. Tehinguga kokkulepitud ettevõtte võlavaba väärtus on 5,2 miljonit eurot, millest arvestatakse maha ettevõtte võlakohustused, sealhulgas pangalaenud ja omanikelaenud.

Hepsor U30 SIA omab Riias aadressil Ulbrokas iela 30 asuvat kinnistut, millel paikneb Hepsor poolt arendatud 3 642 m2 üüripinnaga stock-office tüüpi ärihoone nimega StokOfiss U30. StokOfiss U30 on multifunktsionaalne kolm-ühes lahendusega ärihoone, mis võimaldab ettevõtel ühel rendipinnal omada müügisaali, kontorialasid ja laoruumi.

StokOfiss U30 on 100% välja üüritud alates hoone valmimisest 2022. a oktoobris ja ärihoone ankurüürnikuks on rahvusvaheline kosmeetika jaemüüja Douglas. Hepsor U30 SIA osade müük on Hepsor grupi esimene ärihoone müügitehing Lätis ning ühtlasi ka grupi esimene ärihoone arendus selles riigis.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on ärikinnisvara turu tehinguaktiivsus Baltikumis tänase seisuga suhteliselt madal ning seda enam on põhjust uhkust tunda, et on õnnestunud arendada atraktiivne ärihoone, mis pakub head tootlust nii meile müüjatena kui ka kogenenud varahaldusettevõttele East Capital Real Estate ostjana.

„Oleme rahul, et grupi tegevuse laienemine Läti turul läheb edukalt- viimastel aastatel toimunud tempoka kasvu tulemusena ulatuvad grupi arendusmahud Lätis juba 71 100 m2-ni ning on peagi järgi jõudmas Eesti arendusportfelli mahtudele, mis püsivad 90 400 m2 juures.“

Hepsor jätkab stock-office tüüpi ärihoonete arendamist Riias naaberkinnistul aadressiga Ulbrokas iela 34 asuva StokOfiss U34 projektiga. StokOfiss U34 üüripinnaks on planeeritud 8 690 m2 ning hetkel on käimas arendusprojekti projekteerimine. Sarnaselt eelnevale projektile sisaldab see nii kaubanduspindasid, kui büroo- ja laoruume ning hoone arendatakse lähtuvalt rohelise mõtteviisi kontseptsioonist. Hepsor on rakendanud rohelise mõtteviisi kontseptsiooni Eestis nelja büroohoone puhul ning see on end hästi tõestanud ja seetõttu nähekase antud lähenemisele suurt perspektiivi ka Lätis.

Hepsori aktsia on alates 2023. aasta algusest langenud 6,8% ning maksab 8,6 eurot.