Konverentsil on koostööpartneriks Eesti tehnoloogiaettevõte Elmo, kes arendas oma autojagamise ettevõtte jaoks kaugjuhtimistehnoloogia ning pakub praegu maailmas esimese ja ainsana kaugjuhtimisega auto kohaletoomise teenust linna avalikel teedel.

Moodsad kaugjuhitavad Elmo elektriautod on Kultuurikatlas toimuva ürituse ajal iga päev kohal külastajate sõidutamiseks ning ühtlasi pakuvad transporti konverentsipaigast 25. mail toimuvale järelpeole Krulli kvartalisse. Elmo elektriautod ei paku vaid kaasaegset ja mugavat transpordikogemust, vaid aitavad ka vähendada ürituse süsiniku jalajälge.

„Meil on hea meel teha Elmoga koostööd, et pakkuda oma külastajatele jätkusuutlikku ja uuenduslikku transpordilahendust,“ ütles Latitude59 tegevjuht Liisi Org. „Latitude59-s oleme pühendunud jätkusuutlikuma tuleviku loomisele ja see partnerlus Elmoga on selle pühendumuse suurepärane näide.“

Elmo elektriautodes kasutatav kaugjuhitav tehnoloogia võimaldab sõidukeid kaugjuhtida, tagades reisijatele ohutu ja mugava transpordikogemuse. Autod on varustatud täiustatud turvafunktsioonidega, sealhulgas kokkupõrke vältimise ja hädapidurdussüsteemidega.

„Peame Latitude59-ga koostööd väga oluliseks ja soovime sellega toetada ürituse jätkusuutlikkuse visiooni,“ ütles Elmo tegevjuht ja asutaja Enn Laansoo juunior. „Meie elektriautod on loodud olema keskkonnasõbralikud ning oleme uhked, et saame osaleda üritusel, mis jagab meie pühendumust jätkusuutlikkusele ja nutikamatele liikumisvõimalustele tulevikus.“

Elmo osales Latitude59-l ka eelmisel aastal alustava tehnoloogiaettevõttena. Aasta tagasi demonstreeriti kaugjuhtimisjaama ja tutvustati teenuse ideed, mis sai külastajatelt palju tähelepanu. Läinud aasta on olnud Elmo jaoks väga tegus, ettevõte on tutvustanud oma tehnoloogiat üle Euroopa ja ka USAs ning tänaseks saanud esimeseks maailmas, kes viib kaugjuhitavalt rendiautod kliendile ukse ette. Hetkel on selline teenus olemas maailmas vaid kahes linnas – Tallinnas ja Tartu.

Latitude59 toob igal aastal kokku rahvusvahelise haardega tehnoloogiaettevõtluse helgemad pead, et omavahel kohtuda, jagada kogemusi ja valdkonna viimaseid trende. Koostöös Elmoga teeb konverents sammu jätkusuutlikuma tuleviku suunas, pakkudes samas osalejatele ainulaadset ja uuenduslikku kogemust.