„See on esimene omandamise tehing, mis on osa TextMagicu kasvustrateegiast, et tugevdada turupositsiooni eelkõige USAs. Voo omandamine võimaldab laiendada grupi tarkvaratoodete portfelli erinevate tegevusvaldkondadega ettevõtetele,“ ütles TextMagic AS-i tegevjuht Priit Vaikmaa. „Aasta teises pooles lansseerime ka Touchpoint klienditoe tarkvara ning TextMagic SMS-platvormi uuendatud versiooni.“

Voo brändi looja Edicy OÜ tegevjuhi ja osaniku Henn Runneli sõnul on ühinemisvõimalusi ka varem otsitud, kuid nii sobivat klappi ja vastastikust kasu, nagu praegu TextMagicuga, pole tekkinud. „Kahe ettevõtte kliendiprofiil ja äriliin on väga sarnased, mistõttu liigub Voog tugeva turunduskogemusega toodete perre,“ ütles Henn Runnel. „Tahame korrata TextMagicu USA turule sisenemise edulugu. Praegu on 90% Voo käibest Eestis, samas kui TextMagic on saavutanud ligi 70% osakaalu USA turul.“ Eelmisel aastal oli Edicy müügitulu 609 780 eurot, kasum 11 058 eurot.

Priit Vaikmaa sõnul on Voo platvorm tuntud oma mugava kasutajaliidese, intuitiivsete veebilehtede ja e-poe loomise funktsionaalsuse poolest. „Tehinguga soovime luua väärtust nii klientidele, töötajatele kui ka aktsionäridele,“ ütles Vaikmaa. „Meie ambitsioon on kiiresti arenevas digikeskkonnas pakkuda tarkvaralahendusi ettevõtetele kogu maailmas.“

Omandamine hõlmab Edicy OÜ osade 100%-st ostu 16-lt osanikult rahalise tehinguna. Mõned neist on praegused töötajad, kes olid äsja saanud osanikeks optsiooniprogrammi kaudu. Selleks, et säilitada järjepidevus ja hoida talente, jätkavad kõik kaheksa Voo tiimi liiget oma senistel ametikohadel. Lisaks pakub TextMagic neile aktsiaoptsioone.

Henn Runnel jätkab ettevõtte juhtimist koostöös kogenud meeskonnaga senistes kontorites nii Tallinnas kui Tartus. Selleks, et toetada ettevõtte edasist kasvu, on plaanis värvata arendajaid, turundajaid ja tootespetsialiste.

„Voo klientide jaoks midagi ei muutu - kui, siis paremuse suunas ja klienditeenindus jääb endiselt kõrgele tasemele. Suuremas tiimis saab paremini spetsialiseeruda ja toote arenduskiirus kasvab,“ ütles Runnel.

Tehing jõustub 1. juunil ja seda nõustasid Oaklins Estonia, Eversheds Sutherland Ots & Co ja Agenda PR.

Enne tehingut olid ettevõtte suurimateks omanikeks Tõnu Runnel (24,22%, läbi ettevõtte Rvnnel OÜ), Jekaterina Annus (19,78% läbi ettevõtte Activity OÜ), Märt Kelder (19,78% läbi ettevõtte Chilli Invest OÜ), Priit Haamer (16,96%) ja Henn Runnel (9,22%).

Tõnu Runnel, Märt Kelder ja Priit Haamer olid ka Eesti idufirma Sixfoldi asutajad, mis eelmisel aastal lõplikult maha müüdi. Täpsemalt ühines Sixfold 2020. aastal Saksa logistikafirmaga Transporeon, mis omakorda müüdi eelmisel aastal USA ettevõttele Trimble. Kui kogutehingu hind oli 2 miljardit dollarit, siis Runnel sõnas eelmise aasta lõpus Eesti Päevalehele, et ei saa täpselt avalikustada, kui suure osa nemad sellest said.

„Sixfoldil on viis asutajat. Exit’i tegi Transporeon, millega me olime paar aastat tagasi ühinenud. Ehk siis, exit’i tegime meie ja meie Saksa suurpartner koos. Nende ettevõttes töötas 1300 inimest, meie inimesi oli neist sadakond. Ettevõtte ostnud Ameerika ettevõttes Trimble töötab 11 000 inimest,“ sõnas Tõnu Runnel intervjuus LP-le vastuseks küsimusele, kui suure osa summast eestlased endale said. „Need suurusjärgud ongi ülesanne, mille järgi seda välja arvutada.“