Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel kerkivad katlamajad rakendavad Austrias välja töötatud nüüdisaegset soojatootmise tehnoloogiat ning kasutavad kõrge tarnekindluse tagamiseks toormena taastuvressurssi ehk Eesti hakkpuitu. Kõik kolm katlamaja saavad valmides „Tõhusa kaugkütte“ märgise, millega tähistatakse keskkonnasõbralikke, mõistlikke ja mugavaid soojusvarustuse lahendusi.

„Oleme väga rõõmsad, et oleme leidnud endale AS YIT Eesti näol tugeva koostööpartneri ja loodame nende osalemisele ka käesoleva aastal neljandal, kõige suuremal hankel, mille kuulutasime välja Loksa katlamaja ehituseks,“ ütles N.R Energy juhatuse liige Richard Viies.

Tema sõnul mõjutasid pandeemia ja sõja tekitatud ebastabiilne olukord toorme- ja ehitusturul sarnaselt teistele elualadele ka katlamajade ehitust. „Hindame kõrgelt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Keskkonnainvesteeringute Keskuse projektide toetamiseks loodud lahendusi, mis võimaldasid muutunud turuolukorras jätkata plaanide ellu viimist. See, et oleme saanud Kloogal, Orgital ja Märjal alustada katlamajade ehitustöid, on märk nende lahenduste tulemuslikkusest,“ ütles Richard Viies. Ta lisas, et kohalike omavalitsuste asjalik tugi ehituse menetlusprotseduuride juures on olnud samuti suureks abiks.

YIT Eesti juhatuse liige Margus Põim ütles, et ettevõttel on hea meel osaleda projektis, millega aidatakse tuua taastuvenergial põhinev toasoe kolme Eesti asula elanike kodudesse.

„YIT on panustanud juba kolmkümmend aastat jätkusuutliku elukeskkonna loomisesse. See tähendab meie jaoks nii suurlinnade elukvartalite rajamist, arhitektuuriauhindadele kandideerivate keskväljakute ja maamärkide ehitamist ning kaasalöömist kõikvõimalikes muudes ettevõtmistes, mis teevad elu Eestimaa erinevates suurtes ja väikestes asulates paremaks,“ sõnas ta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud Süsinikneutraalse soojus- ning jahutusmajanduse uuringu kohaselt tagab kaugküte kõige soodsama hinna süsinikneutraalsuse eesmärgi täitmisel. Praegu üle Euroopa arutelu all oleva hoonete energiatõhususe direktiivi ülevõtmise järel ei ole fossiilkütustel töötavate küttesüsteemide kasutus enam lubatud hoonetes, mida ehitatakse, rekonstrueeritakse, renoveeritakse või mille küttesüsteeme renoveeritakse.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 19 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ning müüb soojusenergiat mitmekümnest mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted, kellele tarnitakse soojusenergiat vastavalt Konkurentsiameti kehtestatud piirhindadele. Ettevõte on tegev ka Eesti taristuehituses bituumeniturul.

AS YIT Eesti kuulub rahvusvahelisse YIT gruppi, mis on Soome suurim ja Põhja-Euroopa üks juhtivaid arendus- ja ehitusettevõtteid. Ettevõtte eesmärk on luua jätkusuutlikku elukeskkonda: funktsionaalseid kodusid, tulevikutrende järgivaid avalikke ja ärihooneid, sujuvat liikuvust toetavat infrastruktuuri ning kliimasõbralikke taastuvenergialahendusi. YITs töötab ühtekokku üle 5000 spetsialisti üheksas riigis: Soomes, Rootsis, Norras, Eestis, Lätis, Leedus, Tšehhis, Slovakkias ja Poolas. 2022. aastal oli ettevõtte müügitulu 2,4 miljardit eurot. YIT Corporationi aktsiad on noteeritud Nasdaq Helsinki Oy börsil.