Päikeseparkide ehitustöödega alustamiseks sõlmisid Mirova ja Evecon 30 miljoni euro suuruse laenulepingu Swedbankiga. Mirova paigutatud kapitali ja Swedbanki laenu toel valmiva kolme päikeseelektrijaama planeeritud koguvõimsus on 105 megavatti ning aastane prognoositav toodang ligikaudu 97 000 megavatt-tundi.

„Mõeldes terve möödunud aasta ettevõtete tegevust häirinud taevasse kerkinud elektrihindadele, on uue ja ambitsioonika taastuvenergia arendaja investeering Eestisse väga tervitatav,“ ütles Swedbanki ettevõtete panganduse juht Eero Treumann.

„Anname endast parima, et rahastada kõiki mõistlikke projekte, mis kasvatavad kohalikku taastuvenergia tootmisvõimsust, sest nii saavutame puhtama elektritootmise ja konkurentsivõimelisema hinna üheaegselt,“ lisas ta.

Mirova energiasiirde fondi juhi Raphaël Lance´i sõnul sobib Eesti päikeseparkide investeering hästi fondi strateegiaga luua madala süsinikujalajäljega uusi tootmisvõimsusi.

„Eesti, Läti ja Leedu liiguvad kiiresti taastuvenergia tootmisvõimsuste kasvatamise suunas ja strateegilise investorina näeme siin ka endal olulist rolli. Tänase investeerimisotsusega anname koos Swedbanki ja Eveconiga väikese panuse Eesti teekonnal põlevkivienergialt taastuvenergiale,“ sõnas Lance.

„Lisaks rohelisemale energiale on iga täiendav uus energiaallikas oluline, et pakkuda Venemaa elektrivõrgust desünkroniseerimise järel Eesti, Läti ja Leedu võrgule ka rohkem turvalisust ja stabiilsust,“ ütles Eveconi tegevjuht Karl Kull. „Hindame kõrgelt ühise tegutsemise kogemust professionaalsete partneritega, kellega koostöös valmib juba lähiajal Baltikumi suurim päikeseelektrijaam,“ lisas ta.

Päikeseparkide ehitustööd algavad käesoleva aasta kevadel Läänemaal asuva Kirikmäe elektrijaamas, millest saab valmimisel Baltikumi kõige suurem päiksepark. Viimasena valmib Viljandimaal Tällevere külasse planeeritud elektrijaam, mis ühendatakse elektrivõrku 2024 aasta esimeses pooles. Uute elektrijaamade prognoositav toodang katab ligikaudu 32 000 Eesti keskmise kodumajapidamise aastase elektritarbimise.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid