„Suutsime keerulisel aastal kiiresti ja paindlikult kohaneda, turumuutustest tulenenud nõudlikud väljakutsed eduks pöörata ning kokkuvõttes tugeva tulemuse saavutada, nii aasta kui edasise positsiooni vaates,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

„Tegemist oli erakordse aasta, aga mitte ühekordsete tulemustega – meie eesmärk on olnud luua kriisikindlat ettevõtet ning õiged otsused on ladunud põhja püsiva ja pikaajalise edu saavutamiseks, seda kinnitavad ka meie mahukad investeerimisprojektid energeetikasse ja kinnisvarasse,“ tähendas Hanschmidt.

„Infortar on pühendunud ettevõtete tulemuslikule ja piiriülesele arendamisele – Tallinkist on saanud Läänemere suurim laevafirma ja Eesti Gaasist Soome ja Balti piirkonna suurim erakapitalil energiafirma, sarnast edulugu soovime korrata meie kinnisvaraettevõtetega,“ lausus Hanschmidt.

Investorid ootavad vastuseid mitmele küsimusele

Infortari IPOt näevad Ärilehega rääkinud investorid positiivselt: miljardiettevõtte börsile lisandumine võiks tekitada suuremat huvi välisinvestorite seas ja aktiveerida kohalikul börsil kauplemist. Kuid sellegipoolest on õhus mõningad küsimused, ütlesid investorid toona Ärilehele.

Viiel turul tegutsev Eesti Gaas kasvas möödunud aastal Soome ja Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks – ettevõtte turuosa on viimase kolme aastaga tänaseks kolmekordistunud 17,5 protsendini. Eesti Gaasi käive ulatus mullu viiel turul kokku 1,013 miljardi ja kasum 95 miljoni euroni. Eesti Gaasi portfellist 94 protsenti moodustavad ärikliendid ja 70 protsenti müügist tuleb eksportturgudelt.

Tallink opereerib kuuel liinil 15 laevaga. Tallinki möödunud aasta käive ulatus 771 miljoni ja kasum 14 miljoni euroni, ettevõtte EBITDA jõudis pandeemiaeelsele tasemele.

Käesoleva aasta aprilli keskel sõlmis Eesti Gaas lepingu Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks, kellele kuulub Läti maagaasi jaotusvõrk. Ostutehingu maksumus ületab 120 miljonit eurot, teadaolevalt on tegemist ühe suurima välisinvesteeringuga. Tehingu lõpuleviimiseks ja strateegilise ettevõtja omandamiseks on tänaseks nii Läti valitsus kui konkurentsiamet oma nõusoleku andnud. Mais sõlmisid Infortari gruppi kuuluvad ehitusettevõtted 26,7 miljoni euro suuruse lepingu Pärnu uue silla ehitamiseks.

Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 104 ettevõtet: 49 kontserni ettevõtet, 5 sidusettevõtet ja 50 sidusettevõtte tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset kinnisvaraportfelli. Kontsern annab tööd 452 inimesele. Infortar on andnud teada kavatsusest minna börsile.

Infortari omanikud on Ain Hanschmidt, Enn Pant ning Kalev Järvelill.