Nimelt tähistati seal täna hommikul Elroni Stadler rongide liinile tulemise 10. aastapäeva. Uued rongid on kümne aasta jooksul pööranud rongiga reisimise tõusuteele.

Aastapäeva puhul toimus Eesti esimene rongide kontsert, kus esinesid Elroni rongid viledel ja Siim Aimla brassbänd. Orkestrit dirigeeris Aarne Saluveer. Kell 11.17 saadeti Keila poole teele ka kümme aastat tagasi esimesena liinile läinud rong „Kegel“.

„Kümme aastat tagasi oli uute reisirongide liinile tulemine kõigile nähtav murrang,“ ütles Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem oma kõnes. „2013. aastaks oli reisirongiliiklus jõudnud Eestis madalseisu – aasta jooksul reisis rongiga vaid veidi üle nelja miljoni reisija.“

Tema sõnul pani mugavate ja kaasaegsete rongide liinile toomine inimesed taas rongiga reisima. „Muutus oli reisikogemuse mõttes suur ja järsk,“ rääkis ta. „Kiire, puhas, mugav, pehmete istmete ja internetiühendusega rong on praegu loomulik, aga toona oli see varasemaga võrreldes suur murrang.“

Reisirongiga tehtud reiside arv on kümne aasta jooksul kahekordistunud ligi kaheksa miljoni reisini aastas. 2030. aastaks loodetakse see kasvatada lausa 15 miljoni reisini. „Rongireis on üks keskkonnasõbralikumaid viise reisimiseks. Viige oma pere rongiga sõitma, sest rongiga jõuab kiiresti ja mugavalt päris paljudesse Eesti kohtadesse. See annab ühise kogemuse, mida mäletatakse veel aastaid,“ märkis ta kõnes.

Uued Stadler FLIRT tüüpi rongid tulid Eestis liinile alates 1. juulist 2013. Kokku on Elroni rongipargis 38 Stadler FLIRT rongi, millele lisanduvad lähiaastatel veel 16 Škoda rongi. Viimase kümne aastaga on Elroni reisirongidel sõitnud üle 66 miljoni reisija.

Tänane sünnipäev jätkub Elroni rongides täna kella 17-ni. Rongides võib kohata laulja Eleryn Tiitu koos Siim Aimla brassbändiga.

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv ettevõte, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. Elroni rongidel on päevas üle 200 väljumise ja ettevõte teenindab iga päev üle 20 000 reisija.