Mitme kümnendi agressiivseim rahapoliitika karmistamine on tõstnud keskpanga fondi määra vahemikku 5,25-5,5% ning seda komitee ühehäälse toetusega. Tegu on kõrgeima tasemega alates 2007. aastast.

Sarnaselt Euroopa Keskpanga intressidele, tähendab ka USA keskpanga järjekordne intressitõste, et muuhulgas läheb laenuraha turuosalistele senisest kallimaks.

Seevastu eelmisel kohtumisel juunis jättis USA keskpank intressi tõstmata. Keskpanga juht Jay Powell ütles toona, et föderaalreserv võtab intressitõstetele rahulikuma lähenemise, et näha kuude viisi kerkinud intresside mõju ning kohaliku pangakriisi järelmeid.

Keskpanga poolt eile tehtud avalduses seisis, et USA inflatsioon on jätkuvalt kõrge, töökohtade arvu kasv on viimastel kuudel olnud tugev ning riigi majandus laieneb mõõdukas tempos. Komitee on enda sõnul jätkuvalt inflatsiooniriskide suhtes väga tähelepanelik ning jätkab täiendava informatsiooni kaalumist.

Otsusele järgnenud pressikonverentsil keeldus Powell vastamast, kas keskpank tõstab septembris taas intressimäärasid.

„Ma ütleksin, et kindlasti on võimalik, et me tõstame septembrikuu koosolekul uuesti intressimäärasid, kui andmed seda õigustavad,“ ütles ta. „Ja ma ütleksin ka seda, et on võimalik, et me otsustame sellel kohtumisel intressimäärad paigal hoida . Me kavatseme teha ettevaatlikke hinnanguid … igal kohtumisel eraldi,“ märkis Powell. Edasistel kohtumistel lähtutakse tema sõnul andmetest.

Turg hindab järgmise 25 protsendipunktise intressitõste tõenäosuseks septembris 20%, selgub CME Groupi andmetest ning 80% tõenäosusega oodatakse intressimäära praegusele tasemele jäämist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid