Kõned ja internet

Võib tulla üllatusena, et ka telekommunikatsiooni operaatorid pakuvad jagatud teenuseid. Näiteks liitudes Tele2 Piiramatu Klubiga ja võttes punti sõbrad või pere, maksab järgmine liituja paketi eest ainult 10 eurot. See tähendab, et kui koduinterneti eest maksad 22 eurot, siis iga järgnev Piiramatu mobiilipakett või Piiramatu Nett paketi teenus on kõigest 10 eurot kuus. Teisalt oleks ühe kasutaja tavahindades kogu teenus kokku 42 eurot: juhtmevaba koduinternet 22 eurot ning Piiramatu mobiilipakett 20 eurot. Seega kogudes kokku oma sõpru või pereliikmeid, võib juba kahe paketi pealt säästa aastas 144 eurot.

Veebiväljaanded

Erinevad ajakirjanduslikud platvormid nagu Eestis Delfi Meedia või Postimees Grupp pakuvad võimalusi teenuse jagamiseks sõpradega. Näiteks võimaldab Delfi Kogupakett ligipääsu 25 portaali tasulisele sisule, näha eksklusiivseid spordiülekandeid või osta soodushinnaga pileteid Delfi Meedia korraldatavatele sündmustele. Selle paketi hind on küll 131.88 eurot aastas, kuid lugemisõigust saab jagada kuni kahe sõbraga. Seega kui muidu maksaks lugemisõigus üksikisikule 10,99 eurot kuus, siis jagades tuleks paketi kuumakseks ligikaudu 3.66 eurot ja aastane sääst oleks kokku pea 88 eurot.

Meelelahutus

Sarnaselt meediaväljaannetele, pakuvad jagatud teenuse võimalust ka maailmakuulsad voogedastusplatvormid Spotify ja Netflix. Esimese teenuse reklaamivabalt kasutamiseks tuleb üksikisikul välja käia 6.99 ja tudengil 3.49, teisel 7.99 eurot.

Kui jagada Spotify teenust kahe inimesega, on hind 8.99 eurot, kui kuue inimesega, siis 11.99 eurot. Seega kahekesi teenust kasutades on üksikisiku kulu ligi 4.50 eurot, kuue inimesega jagades pea 2 eurot. Jagatud teenuse kasutamine võimaldab üksikisikul seega säästa aastas vähemalt 30 eurot ning jagades teenust kuue inimesega lausa 60 eurot.

Netflix võimaldab teenust jagada kahe inimesega 9.99 euro eest ning sarnaselt Spotifyga tasudes 11.99 eurot, saab teenust korraga kasutada kuus inimest. Nii tuleb kahe kasutaja puhul üksikisiku teenuse hinnaks ligikaudu 5 eurot ning kuue kasutaja puhul 2 eurot, mille puhul on võimalik säästa vastavalt pea 36 või 73 eurot.

Ehkki esialgu võivad säästetud summad tunduda tühised, siis liites need kokku võib aastaga kõrvale panna pea 365 eurot! Selle eest võib lubada mitmete aktsiate soetamist või miks mitte, hoopis edasi-tagasi lennupileteid mõnda Lõuna-Euroopa riiki. Kokkuvõttes on selge, et jagatud teenused on muutunud tänapäeval normaalsuseks ning uut teenust otsides tuleks hoolikalt vaadata, kas koos võib äkki soodsam olla.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid