Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul oli I poolaasta kontsernile edukas, kuna õnnestus kasvatada nii müügitulu kui kasumlikku tegutsemist näitavat EBIDTA-d ja viia lõpule kahjumlikust kojukandeärist väljumine.

„Olime edukad müügimahtude kasvatamisel nii reklaamis kui digitellimustes. Reklaamimüügi tulu oli tugev Eestis ja Leedus, kus turg on siiani olnud stabiilne. Lätis vähenes reklaamituru kogumaht ja ka Ekspress Grupi Lätist teenitud reklaamitulu jääb eelmisele aastale ca 4% alla. Antud vähenemist on kompenseerinud Lätis piletiplatvormi ja digiekraanide müügitulu kasv,“ selgitas Rüütsalu.

Ekspress Grupi 2023. aasta II kvartali müügitulu ulatudes 18,5 miljoni euroni ja EBITDA 8% 2,4 miljoni euroni. Kontserni II kvartali puhaskasum oli 0,6 miljonit eurot ja I poolaasta vaates kokku -0,2 miljonit eurot, mis kahanes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 71%.

Koos ühekordsete erakorraliste kuludega teenis kontsern I poolaasta tulemusena kahjumit summas -0,1 miljonit eurot. „Puhaskasumi vähenemist mõjutavad peamiselt ASiga Express Post seotud ühekordsed sulgemiskulud ja I poolaasta suurenenud kahjumlikkus kojukande äritegevuses kokku summas 0,6 miljonit eurot. I poolaastaga on kojukandeteenus Express Postis lõpetatud ning ühekordseid likvideerimiskulusid ja kahjumlikku tegevust kontserni järgmistes kvartalites enam ei kajastu,“ lisas Rüütsalu, kelle sõnul on puhaskasumi taset mõjutanud lisaks Euribori tõusuga kasvanud intressimäärad 0,3 miljoni euro võrra ja kontserni investeeringutest tulenev amortisatsioonikulu kasv.

Ekspress Grupi likviidsus on ettevõtte sõnul hea: 30. juuni 2023 seisuga oli kontsernil rahalisi vahendeid 6,1 miljonit eurot. I poolaasta jooksul on kontsern ostnud tagasi kokku 1 miljoni euro eest aktsiad ja maksnud aktsionäridele dividende summas 1,5 miljonit eurot.

Ekspress Grupi digitaalsete tellimuste hulk kasvas I poolaastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga Balti riikides kokku 24% ja ulatus juuni lõpus 175 400 tellimuseni.

Alates 2023. aasta algusest on Ekspress Grupi aktsia langenud 3,6% ning maksab 1,47 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid