Täna kõige suurema kauplemiskäibega väärtpaber Balti börsil oli Ignitis Grupe (212 193 eurot). Samas kõige enam tehinguid tehti Tallink Grupiga (405 tehingut). Täna näitas kõige suuremat tõusu Clevon (+16,48), mis nädala algul suundus ülevõtupakkumiseta jätmise uudise peale suurde langusesse. Ent näiteks Delfi Ärilehe loos Jaak Roosaare põhjendas, miks ka tema hoopis pärast nii suurt langust aktsiaid otsustas osta.

Kõige suurem langeja on täna ravimiettevõte J. Molner (-6,76%), kuigi siin tuleb arvesse võtta, et kauplemiskäive oli täna ka üsna tagasihoidlik. Täna oli langejaid kokku 13, tõusjaid aga 9. Balti börsiindeksitest kõige vingemat tõusu näitas Riia börs (+3,09). Tõusid ka nii Tallinna (+0,18%) kui Vilniuse (+0,16%) börs, kuid mitte nii vingelt.

Mis veel täna toimus?

  • Kui Ekspress Grupi müügitulu kerkis teises kvartalis aastavõrdluses 13%, siis puhaskasum langes ligi poole võrra 0,612 miljoni euroni. Puhaskasumi languse tõid kahjumliku kojukandeteenusega seotud ühekordsed kulud ning kõrge intressikeskkond. Loe lähemalt.

  • AS-i Tallinna Vesi müügitulu kasvas teises kvartalis 15,41 miljoni euroni ja ärikasum 4,13 miljoni euroni. Müügitulu kasvule aitas kaasa tootmiskulude tõusust tingitud hinnamuudatus, selgub ettevõtte 2023. aasta teise kvartali vahearuandest. Loe lähemalt.

  • Bigbanki laenuportfell kasvas 1,5 miljardi euroni. Panga 2023. aasta esimese kuue kuu puhaskasum näitas aga 2,9 miljoni eurost tõusu. Loe lähemalt.

Saksamaa inflatsioon aeglustus oodatust enam

Juulis aeglustus Saksamaa inflatsioon rohkem kui eeldati. Samas viitab aeglustumine üha rohkem sellele, et euroalas toimub järk-järguline hinnasurve pidurdumine, sest ees on ootamas Euroopa Keskpanga intressitõstete tsükli lõpufaas.

Inflatsiooniks kujunes 6,5%, mis on madalam 6,8-protsendiliselt inflatsioonist juunis. Samas on juuli inflatsioon väiksem ka majandusteadlaste eeldatud 6,6. Samuti aeglustus siseriiklik alusinflatsiooni näitaja, välja arvatud toidu- ja energiakulud.

USA ja Euroopa börs

Euroopa põhindeksitest on kirjutamise hetkel head tõusu näidanud Frankfurdi börsi indeks DAX (+0,23%). Stoxx 600 näitas aga langust (-0,18%).

USA börsil on aga korralikku tõusu näidanud Nasdaq (+1,44%). Palju pole alla jäänud ka S&P 500 (+0,78%). Suurt langust näitab aga niinimetatud hirmuindeks VIX (-5,97%).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid