Parvel Pruunsild on jätkuvalt panga üks suuromanikke, kuid ei löö enam kaasa panga juhtimisorganites. „Bigbankil on toimiv arengustrateegia ja seda täidetakse edukalt. Sven Raba on olnud Bigbankile tehnoloogilise eelise loonud pangasüsteemi Nest väljatöötamise eestvedaja ning jätkab nüüd meie täisdigitaalse panga rahvusvahelise kasvu toetamist panga nõukogus,“ kinnitas Pruunsild börsiteate vahendusel.

Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts ei tea, mis on Pruunsilla lahkumise põhjuseks. „See oli tema isiklik otsus,“ sõnas ta Delfile lühidalt.

Lahkumisega ei kaasne Läntsi sõnul mingeid olulisi rahalisi hüvesid, kuna Pruunsild jätkab endiselt Bigbanki aktsionärina ja talle kuulub 50% Bigbankist.

Bigbanki uueks nõukogu liikmeks saav Sven Raba on aastatel 2014-2022 töötanud Bigbankis, sealhulgas grupi finantsjuhina, juhatuse esimehe ning viimati tehnoloogia eest vastutava juhatuse liikmena. Alates oktoobrist 2022 on Raba töötanud finantstehnoloogia ettevõtte Monemon juhatuse liikme ja finantsjuhina, olles ka Mentorite Koja liige.

Pruunsild on korruptsioonikahtlusega uurimise all

Varasemalt Isamaad suurte summadega toetanud Parvel Pruunsild pani nüüd õla alla riigikogu opositsioonile tervikuna. Ta annetas 400 000 eurot Isamaale, 300 000 EKRE-le ning 300 000 Keskerakonnale.

Pruunsild märkis 31. mai hommikul meediale saadetud kirjas, et on sattunud Korp! Sakala ostetud endise Eesti Rahva Muuseumi hoone tõttu kaitsepolitsei uurimise keskmesse.

Prokuratuur esitas Pruunsillale ning Tartu abilinnapeale Priit Humalale kahtlustuse korruptsioonikuriteos. Humalat kahtlustatakse toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses, Pruunsilda aga toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises.

Kahtlustus on seotud vana Eesti Rahva Muuseumi hoonega Tartus Kuperjanovi tänaval, mis ERMi kolimise järel 2017. aastal tühjaks jäi ning mille nüüd ostis endale Korp! Sakala, mille liige Pruunsild on. Prokuratuuri sõnul soovis kinnistut endale Tartu linn, kel oli ostmiseks ka eesõigus. Kahtlustuse kohaselt suunas Pruunsild abilinnapead Priit Humalat nii, et linn tehingust loobuks.

Pruunsilla sõnutsi maksis MTÜ hoone eest 1,2 miljonit eurot. „Jääb vägisi mulje, et kogu protsess on algatatud lihtsalt minu maine määrimiseks, sest süüdimõistvat otsust sellises asjas niikuinii tulla ei saa. Ainuüksi sellise kahtlustuse esitamisega on kahju aga mulle ja mu perele juba tekitatud,“ märkis ta.

Annetus Metsküla algkoolile

Pruunsild annetas 18. juulil Lääneranna vallavalitsusele 40 000 eurot. Toetus on sihtotstarbeline ja mõeldud vallas sulgeda otsustatud Metsküla algkoolile tuleva õppeaasta kuludeks.

„Maakoolide toetamine on minu meelest selline eestluse hoidmise kants,“ sõnas ta. „Mul paar sõpra soovitasid seda teha, ka mulle endale tundus see teema sümpaatne ja täitsa selline emotsionaalne, ühekordne otsus.“

19. juulil kirjutas Päevaleht, et vallavolikogu juht Armand Reinmaa volikogu liikmetele kirja, kus viitas, et korruptsioonijuhtumis kahtlustatava Pruunsilla saadetud raha võib olla korruptiivne ja et vald ei peaks end sellega siduma.

20. juulil otsustas Lääneranna vallavolikogu, et hoolimata Parvel Pruunsilla 40 000 eurosest annetusest tuleks kool sulgeda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid