Otsus tehti kolm aastat pärast seda, kui Teamsi konkurent Slack esitas kaebuse. Slack süüdistas Microsofti Teamsi ebaseaduslikus sidumises oma tootlikkuse tarkvarapaketiga, seades sellega konkurendid ebasoodsasse olukorda. 2020. aastal sundis ülemaailmne pandeemia miljoneid inimesi kaugtööd tegema, suurendades nõudlust koostöövahendite järele.

Pärast kaebuse analüüsimist leidis komisjon, et Microsoft võis anda Teamsile eelise, piirates klientide valikut, kas nad soovivad Office'i paketi ostmisel seda toodet tellida või mitte.

„Kaugside- ja koostöövahendid, nagu Teams on muutunud paljude Euroopa ettevõtete jaoks asendamatuks. Seepärast peame tagama, et nende toodete turud jääksid konkurentsivõimeliseks ja ettevõtted saaksid vabalt valida oma vajadustele kõige paremini vastavad tooted,“ ütles ELi konkurentsijuht Margrethe Vestager.

Lisaks kahtlustatakse, et Microsoft on kuritarvitanud oma turgu valitsevat seisundit tootlikkustarkvara turul, piirates teenuste koostalitlusvõimet konkureerivate pakkumistega, näiteks Slackiga.

Toodete omavaheline sidumine, mis kahjustab konkurentide konkurentsivõimalusi on ELi konkurentsieeskirjade rikkumine, mistõttu viib komisjon läbi põhjaliku uurimise.

Microsofti pressiesindaja ütles EURACTIVile, et nad austavad Euroopa Komisjoni tööd ja võtavad oma vastutust tõsiselt. „Me jätkame koostööd komisjoniga ja oleme pühendunud lahenduste leidmisele, mis lahendaksid komisjoni probleemid“.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid