Ilmastiku hooajalisus on pikalt paljude aktsiate käekäiku mõjutanud. Kohalikuks näiteks on Leedu reisiettevõte Novaturas või siinne Tallink Grupp, mille parimad kuud kipuvad suvisel turismihooajal olema.

USA turul on suviseks näiteks basseinitarvete müüja (aktsiaticker POOL). Talvel on nendeks suusakuurordid (MTN), teesool (TORO) ning talvejoped (MONC.MI).

Nüüd on ekstreemsemaks muutunud ilmastikuolud toonud esile uued aktsiad. Selgemad võitjad on nii tuulest kui päikesest energiat tootvad ettevõtted, kuid veel ka maagaasi tootjad. Kauplemisplatvorm eTORO koostas korvi kuue aktsiasegmendiga, mida peetakse külmade või soojade ilmade kasusaajateks.

Näiteks jahutus- ja kütteotstarbeline maagaas (EQT, AR, LNG), kliimaseadmed ja -küte (CARR, JCI, UWSO), varugeneraatorid (GNRC, CAT, CMI), kodune remont (HD, LOW, FND), autoremont (ORLY, AAP, AZO) ning nõudlus taastuvenergia, näiteks päikeseenergia järele (FSLR, SEDG, RUN).

Juuni ja juuli on olnud rekordiliselt kuumad ning edasi oodetakse veel uute rekordite löömist ning nähakse, et suure mõjuga ilmastikunähtused võivad tõenäoliselt sageneda.

eTORO poolt jälgitud nö ekstreemse ilma aktsiad on USA S&P 500 indeksit oluliselt edestanud.