„Kuigi 20% suurune tehinguaktiivsuse kahanemine näeb numbrites esmapilgul üllatav välja, siis suvise aja saabudes on see pigem tüüpiline asjade käik,“ kommenteeris Martin Vahter lõppenud kuu statistikat ning lisas, et august kulgeb usutavasti sarnases rütmis.

Võrreldes juuniga langes keskmine ruutmeetri hind 4,5%, kuid möödunud aasta juuliga võrreldes oli kasv siiski 5%. Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind ulatus lõppenud kuul 2916 euroni.

„Keskmine ruutmeetri hind püsib just sel põhjusel, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega, mille ruutmeetri hind on kallim. Suuremate ja kallimate korteritega toimub tehinguid vähe, kuna arendajad hinda alla ei lase, aga samas on inimeste keskmine ostujõud siiski madalam,“ ütles Vahter, kelle sõnul tehakse siiski tehinguid mingil moel eriliste ja kallite korteritega. Kõige kallim Tallinna korter müüdi juulis 883 000 euroga.

Pealinnas läks lõppenud kuul kaubaks ka 25 hoonestatud elamumaa kinnistut. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli juulis ligikaudu 165 miljonit eurot ehk 11% vähem kui juunis ja 8% võrra enam kui 2022. aasta juulis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid