Air Balticu juht Martin Gauss on lootusrikas, et Eesti lennufirma Nordica, kelle Xfly lennukeid ka nemad rendivad, suudetakse uue professionaalse meeskonna juhtimisel taas kasumlikuks pöörata. Eesti rahvuslikku lennufirmat pole neil aga ka siis plaanis üles osta, kirjutab ERR.

„Nordica omandamine ei oleks praegu võimalik. Vastavalt Euroopa Liidu koroonaabi reeglitele ei tohi me teisi lennufirmasid praegu üles osta – see on üks selle abiga kaasnevaid piiranguid. Meie strateegia näeb selgelt ette, et me kasvatame end ainult Airbus A220-300 lennukite lisamisega. Järgmisel aastal on tulemas 50. lennuk, tellime lennukeid veel juurde. Me kavatseme minna järgmisel aastal börsile ja valmistume selleks,“ rääkis Gauss „Aktuaalsele kaamerale“.

„Ka meil seisavad mitmed lennukid maas, sest nende jaoks vajalikke mootoreid pole piisavalt kiiresti tarnitud. Praegu on meie äriplaanis väga selgelt paigas, et me ei kasva mitte ülesostmiste teel, vaid täiendavate lennukite arvelt. Sedasi oleme me edukalt ka Eestis teinud ja jätkame seal hea meelega oma laienemist. Kuid ma ei näe vajadust selleks Eestis kedagi üles osta,“ lisas ta.

Uibo: meil pole võimalusi isegi oma lennufirmat toetada

Nordica endine turundusjuht Toomas Uibo sõnas, et kui riigieelarves vahendeid airBalticut sadade miljonitega toetada, siis võiks selles ettevõttes osaluse võtta. Ta lisas, et Läti maksumaksja on sinna paigutanud ettevõtte eksistentsi jooksul ilmselt juba üle miljardi euro. „Meil pole võimalusi, tahtmist ega vahendeid isegi oma lennufirmat toetada, seetõttu usun, et ka Läti lennufirma toetamine oleks üsna keeruline.“

Pandeemia ajal sai lätlaste lennuettevõte Uibo sõnul 2020. aastal 250 miljonit riigiabi, mis sai ühe aastaga otsa ja järgneval aastal tuli sinna veel 90 miljonit maksumaksja raha paigutada. „Kui meil oleks pandeemia ajal olnud airBalticus nt 50-protsendiline osalus, siis oleksime pidanud välja käima kokku 170 miljonit eurot,“ märkis Uibo.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid