Rohepöördega alustamine ja põlevkivielektri tootmise vähendamine tõi kuus aastat tagasi põlevkivisektorisse suured koondamised - lühikese ajaga kaotas töö umbes 1500 inimest. Energiakriis aga tekitas taas nõudluse põlevkivielektri järele, mis tõstis Eesti Energia tütarfirmad Ida Virumaal hoopis suurimaks värbajaks. Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga oli tänavu teises kvartalis Enefit Solutions’is 119 töötajat ja Enefit Poweris 116 töötajat rohkem. „Energiakriisi tõttu ning vajadusest kasvatada elektritootmise mahtu värbasime inimesi põlevkivitööstusesse juurde möödunud aasta teises pooles,“ ütleb Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola. Lisaks on mitmeid töökohti loonud ka Enefit 280-2 tehase ehitus.

Suuremahulisi kollektiivseid koondamisi meil plaanis pole.

Andres Vainola, Enefit Power juhatuse esimees

Vainola möönab, et tänavune aasta on toonud energiahindade languse, kuid energiakriis ei ole tema sõnul veel läbi. „Meie regioon on jätkuvalt elektridefitsiidis,“ kinnitab ta. Seetõttu ei lõppe tema ütlusel veel ka põlevkivi kasutamine. Narva elektrijaamadel on veel mitmed aastad oluline roll varustuskindluse tagamisel, sest alternatiivsed juhitavad elektritootmise võimsused puuduvad. Reservis tuleb hoida 1000 MW elektritootmist. Jätkub ka põlevkiviõli tootmine, mida arendatakse ringmajandusel põhinevaks keemiatööstuseks, loetleb Vainola. „Tänu sellele leiame töötajatele rakendust. Suuremahulisi kollektiivseid koondamisi meil plaanis pole,“ kinnitab Vainola. Ta lisab siiski, et tegevusalaga käib paratamatult kaasas vajadus vahest mõni töökoht koondada ja mõni juurde luua. Töötajate segmendi keskmine töötasu on Enefit Poweris ligikaudu 1900 eurot.

Lähema aasta-kahe perspektiivis lubab Vainola keemiatööstuse arengu tõttu jätkata töötajate värbamist keemiatööstusesse. Ka juhitavate elektritootmisvõimsuste säilitamine varustuskindluse tagamiseks vajab töötajaid. „Hetkel me ei näe ette töötajaskonna arvu olulise vähendamise vajadust,“ lausub Vainola.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid