Sumena asutaja Oliver Sebastian Lambi sõnul kasvas „parim enne“ ning sellele lähenevate kaupade käive tänavu varasema poolaastaga võrreldes 146% 268 000 euroni ning päästetud ühikute arv 207%. „Inimesed üritavad keerulistel aegadel kokku hoida ja müük tõuseb iga kuuga. Näiteks osteti eelmisel nädalal ühe päevaga rekordkogus – üle 3400 toote,“ ütles Lamp.

„Lisaks tavainimestele tellivad ka ettevõtted täiesti teadlikult ja valehäbita oma töötajatele „parim enne“ snäkke ja jooke kontorisse ning suvepäevadele, et ökoloogilist jalajälge vähendada,“ rääkis Lamp.

„Praegune majanduslangus paneb maaletoojaid ja suuri jaekette mõtlema, kuidas kokku hoida ja head kaupa mitte lihtsalt ära visata. Seetõttu on tarnijate arv aastatagusega võrreldes kasvanud 15lt 60ni ning kaupa tuleb ka Lätist ja Leedust. Meile pole sisseostuhinnad aastaga olulised tõusnud ning seetõttu pole me ka ise pidanud hindasid tõstma. Võtame korraga suhteliselt suuri koguseid, saame sellevõrra odavalt ja anname ka ise soodsalt edasi,“ ütles Sumena asutaja.

„Tänavu päästis Sumena ühikuliselt kõige rohkem Borjomi vett – poole aastaga ligi 10 000 pudelit ning kiiresti ostetakse ära ka šokolaad,“ lisas Lamp.

„Meile jõuab poodi järjest enam ka käsitöö- ja ökokaupa, mis jääb tavapoes tihti kalli hinna tõttu riiulile seisma, aga 70-80-protsendilise soodustusega lähevad need hästi kaubaks. Tänavu on lisandunud ka lahjemad alkohoolsed joogid, mis on suvel populaarsed,“ lisas Kaljula.

„Oleme koos teise asutaja Joosepiga ise maapoisid ja niisama toitu ära ei viska. Toidu päästmine on Põhjamaades, kus inimesed on teadlikumad ja raiskamine märksa väiksem kui Eestis, ammu trend, aga see on ka siin paremuse poole liikumas,“ ütles Lamp.

Sumena asutasid 2022. aastal kaks noort ettevõtjat Joosep Kaljula ja Oliver Sebastian Lamp. Tänavu avati lisaks online poele Balti jaama turul esimene füüsiline pood.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid