VIDEO | Eestlaste loodud uude jopega loodetakse hakata maailma vallutama
(9)Sel aastal on Ajujahis esimese 20 hulka jõudnud Paul Berg, mis pealtnäha tegeleb lihtsas valdkonnas - rõivatööstuses. Mida nad aga tegelikult pakuvad ning millega eristuvad?
Mis on ettevõtte nime taga?
Ettevõtte nime peale mõtlesime algul pikalt. Mõtlesime esialgu enda jaoks sada nime välja kuid disainiettevõte, kes meile logo kujundas ütles, et tulge meie juurde maksimaalselt viie nimega. Meil oli algusest peale soov, et nimi olgu Skandinaaviapärane. Mingis formaadis lõin ka oma nime – Paulberg – lahku ja sealt tuligi Paul Berg. Kuigi ise ma seda nime ei eelistanud, siis disainagentuur ütles kohe, et see on sobilik brändi nimi, sest meenutab Helly Hansenit ja Björn Borgi. Siiani see nimi inimestele meeldib.
Mis eristab teid teistest?
Konkureerime campingu- ja matkateemaliste ning tavaliste õuejopedega.
Tavalisest jopest eristab meid see, et taliujumisele algul mõeldud jope on unisex, oversize ja käte juures on rohkem ruumi, mistõttu saab käed sisse tõmmata ning vajadusel jope all riideid vahetada.
Lisaks tegime algul ca 450 Eesti ja Soome taliujuja seas küsitluse, millega püüdsime välja selgitada, mida vaja, millest on puudust ning nende tagasiside põhjal lisasime juurde funktsionaalsust, nagu näiteks kõrgem kraeosa, rohkelt taskuid jms. Just funktsionaalsus eristab meid tavalistest jopedest.
Kui suur on turg?
Kõige algul sihtisime taliujujaid. Taliujujate turg on suurim eelkõige Soomes, kus mingi statistika kohaselt käib aastaringselt regulaarselt ujumas umbes 300 000 – 400 000 inimest. Rootsis on neid veel ca 500 000.
Kui taliujumisringkonnast välja minna, siis meie turu on kõik inimesed, kes soovivad aastaringselt õues aega veeta – seega turg on päris suur.
Ajujahis tahame tugevamalt exporti minna ning välja selgitada, kuhu suunas peaksime jooksma. Võibolla on Skandinaaviaturust kasulikum minna hoopis Saksamaale või Kanadasse.
Vaata lisaks videost.