Mis on ettevõtte nime taga?

Ettevõtte nime peale mõtlesime algul pikalt. Mõtlesime esialgu enda jaoks sada nime välja kuid disainiettevõte, kes meile logo kujundas ütles, et tulge meie juurde maksimaalselt viie nimega. Meil oli algusest peale soov, et nimi olgu Skandinaaviapärane. Mingis formaadis lõin ka oma nime – Paulberg – lahku ja sealt tuligi Paul Berg. Kuigi ise ma seda nime ei eelistanud, siis disainagentuur ütles kohe, et see on sobilik brändi nimi, sest meenutab Helly Hansenit ja Björn Borgi. Siiani see nimi inimestele meeldib.

Mis eristab teid teistest?

Konkureerime campingu- ja matkateemaliste ning tavaliste õuejopedega.

Tavalisest jopest eristab meid see, et taliujumisele algul mõeldud jope on unisex, oversize ja käte juures on rohkem ruumi, mistõttu saab käed sisse tõmmata ning vajadusel jope all riideid vahetada.

Lisaks tegime algul ca 450 Eesti ja Soome taliujuja seas küsitluse, millega püüdsime välja selgitada, mida vaja, millest on puudust ning nende tagasiside põhjal lisasime juurde funktsionaalsust, nagu näiteks kõrgem kraeosa, rohkelt taskuid jms. Just funktsionaalsus eristab meid tavalistest jopedest.

Kui suur on turg?

Kõige algul sihtisime taliujujaid. Taliujujate turg on suurim eelkõige Soomes, kus mingi statistika kohaselt käib aastaringselt regulaarselt ujumas umbes 300 000 – 400 000 inimest. Rootsis on neid veel ca 500 000.

Kui taliujumisringkonnast välja minna, siis meie turu on kõik inimesed, kes soovivad aastaringselt õues aega veeta – seega turg on päris suur.

Ajujahis tahame tugevamalt exporti minna ning välja selgitada, kuhu suunas peaksime jooksma. Võibolla on Skandinaaviaturust kasulikum minna hoopis Saksamaale või Kanadasse.

Vaata lisaks videost.

Ajujaht ja selle auhinnad

Ajujaht on Eesti tuntuim iduettevõtete stardiplatvorm, mis pakub kasvamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel kiirendiprogrammi, kogenud mentorvõrgustikku, rahalisi auhindu ja võimalust kaasata kapitali tuntud investoritelt.

TOP20

Kiirendiprogrammi jõudnutele lukustub lahti kiirendiprogrammi pakett.
Selles sisaldub ligipääs Ajujahi võrgustikule (mentorid, toetajad, koostööpartnerid, kogenud asutajad), aga ka erinevate toetajate ja ökosüsteemi partnerite eripakkumised nagu näiteks Amazoni pilveteenused kuni 10 000 USD väärtuses, NVIDIA AI/ML startupidele mõeldud tooted/teenused, erinevate ürituste piletid, allahindlused jpm. Antud nimekiri on meil jooksvalt täienemas!

TOP9

Kõige olulisem on peale kiirendiprogrammi läbimist jõuda telesaadete kaudu laiemate massideni, mis on väärtus omaette, kuid lisaks sellele on meil veel üks väga suur boonus antud etappi jõudnud tiimidele: auhinnakonkursile ehk televooru sisenenud tiimide esindajatele korraldame missiooni välisriiki.

Täpse asukoha valime mõeldes kiirendiprogrammi kandideerinud tiimide vajadustele: on selleks mõni kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents või konkreetse turuga seotud missioon, otsustame veidi hilisemas etapis.

TOP3 ja eriauhinnad

Auhinnaraha antakse välja parimatele tiimidele juba Ajujahi alguses erinevatel eelüritustel ja televoorude lõpus.

Võitja saab vähemalt 30 000 eurot ning ka teine ja kolmas koht saavad väärilised preemiad. Lisaks annavad toetajad välja eriauhinnad, millele kandideerivad kõik kiirendiprogrammi jõudnud idufirmad.

Investeering

Parimad tiimid on peale Ajujahi kiirendiprogrammi või juba selle ajal alati suutnud raha kaasata oma arengu toetamiseks. Juba kolmandat hooaega järjest oleme koostöös Eesti Äriinglite Assotsiatsiooniga kokku pannud sündikaadi, mis teeb 150 000 eurose investeeringu ühte kuni kolme kõige investeeritavamasse idufirmasse. Vastava otsuse teevad äriinglid ja investeeringu vastuvõtmine on ettepaneku saanud idufirma enda otsustada.