Kes on Mossy klient?

Mossy sihtrühma moodustavad linnas elavad inimesed, kes oma tervise eest hoolitseda soovivad ning allergikud, kellele õhupuhasti on elukvaliteedi parandamiseks eriti oluline. Tegelikkuses on õhupuhasti vajalik igas linnakodus, sest silmaga nähtamatud saasteained rikuvad inimeste tervist – tavaliselt ei avaldu õhusaastega seotud terviseprobleemid koheselt, vaid just sageli vanemas eas näiteks kopsuvähi või südamehaigusena.

Kuidas idee tekkis?

Idee luua keskkonnasõbralik õhupuhasti tuli jahmatavast statistikast: igal aastal satub prügimägedele mitu tuhat tonni lagunematuid ja ümbertöötlematuid HEPA-filtreid, mida enamik tänapäeva õhupuhasteid kasutavad. Konkurentsiuuringust selgus, et selle probleemi lahendamisega tegelevad vähesed ja nende õhupuhastite eest peab klient välja käima pea pool tuhat eurot. Niisiis hakkasime arendama enda toodet, milleks indu andis juurde ka tiimikaaslase allergia, millega ta igal kevadisel allergiahooajal võitleb. Õhupuhasti loomisel panime lisaks keskkonnasõbralikkusele erilist rõhku toote disainile ja kompaktsusele, sest õhupuhasti peaks olema pilkupüüdev disainielement, mitte näotu ja massiivne kast, mis kodudesse ei sobi.

Kuidas ja kus teie tooteid valmistatakse?

Õhupuhasti korpus on 3D prinditud sojaubadel põhineva printimisvaiguga, mis tähendab, et teatud tingimustel on võimalik ka korpust hiljem biolagundada. Korpuseid prindime ise ja paneme ka toote tervikuna ise kokku. Põdrasamblik tuleb meile Soomest, kus seda jätkusuutlikult vaid kaks korda aastas sertifikaatide alusel korjatakse, naturaalne lambavill Eestist, pestitsiidi- ja kemikaalivabalt kasvatatud kanepimatid Leedust ja algselt Briti kaitseväele keemiasõdade kaitseks välja töötatud aktiivsöest kangas veidi kaugemalt: Saksamaalt.

Milline on seni olnud kasutajate tagasiside?

Kliendid on Mossy õhupuhastitega väga rahul. Eriti kiidetakse toote disaini, sest loodusliku ja minimalistliku välimusega õhupuhasti sobib hästi kodudesse ja toote kompaktsus võimaldab teda probleemivabalt toast tuppa liigutada. Mitmed allergikud on Mossy õhupuhastit kasutades märganud oma sümptomite leevenemist – õhk läheb tuntavalt klaarimaks.

Mis on toote turupotentsiaal?

Kodus kasutatavate õhupuhastite turuväärtus järjest kasvab. Kui praegu on turuväärtuseks 14 miljardit dollarit, siis 2030. aastaks ennustatakse kasvu 25. miljardini. Lisaks eelistab pea 75% inimestest keskkonnasõbralikke tooteid ja ka see number järjest kasvab. Keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasteid tootvaid firmasid võib napilt et ühe käe sõrmedel üles lugeda, seega see turg on veel tühi ja täitmata.

Ajujaht ja selle auhinnad

Ajujaht on Eesti tuntuim iduettevõtete stardiplatvorm, mis pakub kasvamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel kiirendiprogrammi, kogenud mentorvõrgustikku, rahalisi auhindu ja võimalust kaasata kapitali tuntud investoritelt.

TOP20

Kiirendiprogrammi jõudnutele lukustub lahti kiirendiprogrammi pakett.
Selles sisaldub ligipääs Ajujahi võrgustikule (mentorid, toetajad, koostööpartnerid, kogenud asutajad), aga ka erinevate toetajate ja ökosüsteemi partnerite eripakkumised nagu näiteks Amazoni pilveteenused kuni 10 000 USD väärtuses, NVIDIA AI/ML startupidele mõeldud tooted/teenused, erinevate ürituste piletid, allahindlused jpm. Antud nimekiri on meil jooksvalt täienemas!

TOP9

Kõige olulisem on peale kiirendiprogrammi läbimist jõuda telesaadete kaudu laiemate massideni, mis on väärtus omaette, kuid lisaks sellele on meil veel üks väga suur boonus antud etappi jõudnud tiimidele: auhinnakonkursile ehk televooru sisenenud tiimide esindajatele korraldame missiooni välisriiki.

Täpse asukoha valime mõeldes kiirendiprogrammi kandideerinud tiimide vajadustele: on selleks mõni kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents või konkreetse turuga seotud missioon, otsustame veidi hilisemas etapis.

TOP3 ja eriauhinnad

Auhinnaraha antakse välja parimatele tiimidele juba Ajujahi alguses erinevatel eelüritustel ja televoorude lõpus.

Võitja saab vähemalt 30 000 eurot ning ka teine ja kolmas koht saavad väärilised preemiad. Lisaks annavad toetajad välja eriauhinnad, millele kandideerivad kõik kiirendiprogrammi jõudnud idufirmad.

Investeering

Parimad tiimid on peale Ajujahi kiirendiprogrammi või juba selle ajal alati suutnud raha kaasata oma arengu toetamiseks. Juba kolmandat hooaega järjest oleme koostöös Eesti Äriinglite Assotsiatsiooniga kokku pannud sündikaadi, mis teeb 150 000 eurose investeeringu ühte kuni kolme kõige investeeritavamasse idufirmasse. Vastava otsuse teevad äriinglid ja investeeringu vastuvõtmine on ettepaneku saanud idufirma enda otsustada.