Kirkhorn jääb siiski veel Tesla juurde osaliselt tööle, aidates ametit üle anda uuele inimesele. 39-aastane Kirkhorn oli Tesla finantsjuht alates 2019. aastast ning töötas autofirmas alates 2010. aastast, olles esmalt vanem-finantsanalüütik.

Kirkhorn sõnas LinkedInis lahkumispostituses, et soovib tänada andekaid, kirglikke ja töökaid Tesla töötajaid, kes on suutnud hakkama saada asjadega, mida paljud ei uskunud, et on võimalik. „Tahan ka tänada Elonit (Musk – toim) tema juhtimisoskuse ja optimismi eest, mis on inspireerinud paljusid inimesi.“

Investeerimisfirma Deepwater Asset Management juhtivpartner Gene Munster sõnas Bloombergile, et Kirkhorn mängis olulist rolli marginaalide parandamises. Tesla on pärast tema ametisse astumist olnud püsivalt kasumis, vaid 2020. aasta esimese kvartalis oli ettevõte miinuses. „Tavaliselt kui ettevõtted skaleerivad oma tootmist, satuvad marginaalid surve alla. Ta suutis niidi läbi nõelasilma saada, see on raske asi, mida teha,“ lisas Munster.

Kirkhornil oli eelmise kuu seisuga 197 540 Tesla aktsiat, mille väärtus on ligi 50 miljonit dollarit.

Eelmine Tesla finantsjuht Deepak Ahuja lahkus Teslast 2019. aastal, mille järel langes aktsia korraks päeva sees 4,5%, kuid päeva lõpuks oli miinuseks vaid 0,5%. Sarnane asi juhtus ka eile õhtul, kui Tesla aktsia oli kauplemispäeva sees korraks 4,2% miinuses, kuid lõpetas siiski vaid 0,95% madalamal tasemel kui reede õhtul.

Uus finantsjuht Vaibhav Taneja on Teslas töötanud alates 2017. aastast. Enne seda töötas ta päikeseenergiafirmas SolarCity, mille ostis Tesla 2,6 miljardi dollari eest ära. Taneja on töötanud ka 17 aastat audiitorfirmas PwC.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid