Tallinna Sadam teenis II kvartalis 29 miljonit eurot müügitulu (aasta tagasi 30,4 miljonit eurot) ja 1,4 miljonit eurot kasumit (aasta tagasi 5,1 miljonit eurot). Kuue kuu müügitulu oli 57 miljonit eurot ja kasum ulatus 7 miljoni euroni. II kvartalis suurenes investeeringute maht 4,6 miljoni euroni, I poolaastal kokku investeerisime 6,1 miljonit eurot.

II kvartalis langesid aasta võrdluses nii müügitulu (-5%), korrigeeritud EBITDA (-24%) kui ka kasum (-73%). Poolaasta kokkuvõttes jäi müügitulu eelmise aasta tasemele, kuid kulude kasvu survel langesid korrigeeritud EBITDA (-12%) ja kasum (-42%).

„Kuue kuu finantstulemusi mõjutas oluliselt nii reisijate arvu kasv kui kaubamahtude vähenemine. Kui reisijate äris jätkus regulaarliinidel stabiilne taastumine ja endiselt on kasvupotentsiaali jõudmaks koroonapiirangute eelse tasemeni, siis kaubamahtudes jätkub langus tulenevalt sanktsioonidest ja üldisest kaubamahtude vähenemisest,“ kirjutatakse teates.

Muuhulgas lisatakse, et laevanduses näitasid kasvu nii reisiparvlaevad kui jäämurdja Botnica, kuid regulaarsed dokitööd ja uue prahilepinguga seotud kulud mõjutasid Botnica kasumlikkust. Teenuste hindade kasv ja palgasurve tõstsid kontserni tegevuskulusid, suurenesid ka finantskulud.

Müügitulu liikide lõikes oli I poolasta suurimaks muutuseks laevatasu tulude langus 2,2 mln euro võrra (–12,2%) 16,0 mln euroni. Laevatasude languse taga on eelkõige kaubamahtude langusest tingutud kauba- ja ro-pax laevade külastuste arvu vähenemine ning kruiisilaevade külastuste arvu langus (–35,3%). Kaubatasu tulude langus (-13,2%) oli madalam kui kaubamahtude langus (–30,6%), kuna eelkõige on langenud madalama tasumääraga kaupade maht.

Kasum enne tulumaksu langes 6 kuu võrdluses 6,3 mln eurot (–38,6%) 10,1 mln euroni. 6 kuu kasum vähenes aasta baasil 5,2 mln eurot (–38,6%). II kvartali kasum oli 1,4 mln eurot (–3,7 mln eurot).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid