Ükski põhinimekirja aktsia ei liikunud täna enam kui protsendi. Enim tõusid Baltika (+0,76%) ja Harju Elekter (+0,59%), enim langesid Silvano Fashion Group (-0,87%) ja Tallink Grupp (-0,58%).

Coop Pank avaldas täna hommikul juuli majandusnäitajad, kust selgus, et pank teenis kuuga 3,4 miljonit eurot puhaskasumit. Juunis oli kasum sisuliselt sama suur.

Airobot üritab kahjumist kasumisse jõuda

First Northil noteeritud ventilatsiooniseadmete tootja Airobot avaldas täna esimese poolaasta tulemused, kust selgus, et ettevõte jäi jätkuvalt kahjumisse. Poolaasta müügitulu oli 472 114 eurot (+30%) ning puhaskahjum 190 744 eurot (kahjum vähenes 18,5%).

Ettevõtte juhtkond toob välja, et reaalajas kasvu iseloomustab kõige paremini kinnitatud tellimuste maht, kuna tulenevalt Airoboti äritegevuse eripärast tekib müügitulu teatava viitega. Esimese poolaasta kinnitatud tellimuste maht oli 895 704 eurot, mis kasvas võrreldes 2022. aasta esimese poolaastaga 79%.

Airoboti juhtkond märgib, et kahjum tekkis suures osas arenduskuludest. Airobot lansseeris kaks uut ventilatsiooniseadet ning nutikad küttejuhtimise tooted, mille arenduskulud kandusid suures osas 2023. aasta esimesse poolaastasse.

Airoboti esimesed nutikad ventilatsiooniseadmed on jõudnud üheksasse välisriiki: Ühendkuningriigid, Holland, Saksamaa, Läti, Belgia, Poola, Fääri saared, Rumeenia ja Rootsi. Ettevõte loodab teisel poolaastal jõuda rahavooliselt plussi ning muutuda jooksvalt kasumlikuks. Airoboti aktsia oli täna 2,69% plussis.

Maailmas börsid miinuses

Euroopas on börsid täna punases. Sakslaste DAX on langenud 1%, prantslaste CAC 40 1,2%, brittide FTSE 100 1,3% ning Põhjamaade indeks OMX Nordic 40 1,7%. Langus on sealjuures üsnagi laiapõhjaline, kui näiteks Põhjamaade börsiindeksist on täna plussis vaid kaks ettevõtet: ABB (+1,5%) ja AstraZeneca (+0,4%).

Võrreldes Euroopaga on USA-s parem seis, kui S&P 500 on esimese pooltunni järel 0,2% ja Nasdaq Composite 0,6% miinuses. Dow Jones on aga 0,1% tõusnud. Dow Jonesi indeksis liialt äkilisi liikumisi pole, kui enim on tõusnud Merck (+0,9%) ja enim langenud Walt Disney (-1,8%).