Mööbliaida juhi ja ühe omaniku Urmas Kooritsa sõnul on uue kaupluse avamise eesmärk tulla Tallinna klientidele lähemale ning suurem kauplusepind võimaldab korraga näidata ka laiemat tootevalikut. „Saime aru, et kliendid ootavad meid Tallinnasse. Tartu maantee algus on asukohana loogiline valik, sest on lähedal Harjumaa elanikele, aga jääb mugavalt tee peale ka teistest piirkondadest tulijatele,“ kommenteeris Koorits ning lisas, et 4500 ruutmeetrit võimaldab neil välja panna peaaegu kogu e-poes oleva tootesortimendi: „Just mööbli ostmisel tahavad inimesed asja päriselt näha, seda käega katsuda ja sellel istuda. Kasvõi selleks, et saada piisav kindlustunne hiljem e-poest ostu tegemiseks.“

Avamisüritusel kõnelenud Rae vallavanem Madis Sarik tervitas Mööbliaida tulekut Rae valda. „Meil on hea meel, et niivõrd pika ja eduka ajalooga Eesti ettevõte ja tööandja on avanud Raes suure kaupluse, mis annab tööd kohalikele inimestele ning pakub avastamisrõõmu kõigile praegustele ja tulevastele koduomanikele,“ rääkis Sarik.

Koorits meenutas avamisüritusel, et ettevõtte alguses tõi Mööbliait ühena esimestest Eestisse vanamööblit, kuid aastatega on üle läinud uue ja ajatu disaini müügile. „Kui tavaliselt öeldakse, et kõik uus saab vanaks, siis meil on vastupidi – kõik vana on saanud uueks. Omal ajal tõime Eestisse kaugelt üle tuhande veoautotäie vanamööblit, aga nüüd on meil palju Skandinaavia disaini ja ka suurte Ameerika mööblitootjate ajatut klassikat. Endiseks on jäänud aga soov olla oma töötajatele heaks tööandjaks, teha tööd kirega ja pakkuda klientidele meeldivaid emotsioone,“ ütles Koorits.

Mööbliaida keskladu ja teine kauplus, mis on ühtlasi Lõuna-Eesti suurim mööblipood, asuvad Tartus. Mööbliaidal ei ole esialgu plaanis rohkem kauplusi avada. „Lisaks uuele kauplusele ja Tartus asuvale Lõuna-Eesti esindusele on meil ka toimiv e-pood, kust tuleb umbes kolmandik müüki. Hetkel on plaanis keskenduda meie uue kaupluse käima saamisele ning teha tubli tööd, et tõusta Eestis tegutsevate suuremate mööbliettevõtete hulka,“ lisas Koorits.

Kahel korrusel asuvas uues kaupluses on võimalik osta või tutvuda ja tellimus esitada ligi 3500 sisustustootele. Kõik Mööbliaidas müügis olevad tooted on olemas kas vastavatud Tallinna poe laos või Tartus asuvas kesklaos ning seetõttu tuuakse Eesti piires kohale kõigest kolme tööpäeva jooksul. Poe sortimendis on olemas kõik vajalik kogu kodu sisustamiseks, välja arvatud köögimööbel. Esindatud on Ameerika suurim mööblitootja Ashley, Hollandi disainmööbli bränd Woood, mitmed Taani disainmööbli tootjad jt.

Mööbliaida uue kaupluse ehitas valmis Mapri Ehitus ning selle ehitust rahastas Bigbank.

Mis on Mööbliait?

Eesti üks vanemaid mööbliettevõtteid Mööbliait alustas tegevust juba 1997. aastal. Ettevõte müüs alguses peamiselt antiik- ja kasutatud mööblit, kuid viimastel aastatel müüb vaid valitud mööblitootjate uut ja ajatut disaini. Ettevõtte keskladu ja senine esinduspood, Lõuna- Eesti suurim mööblikauplus asuvad Tartus. Ettevõttes töötab 25 inimest.

Omanikeks on tuntud ettevõtja, pankur Parvel Pruunsild ja Urmas Koorits. Ettevõtte käive oli 2022. aastal veidi üle 2,8 miljoni euro, kuid aasta lõpetati 184 000 euroga kahjumis. Ka aasta enne seda oli firma 64 000 euroga kahjumis (käive siis 2,36 miljonit eurot).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid