Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul on näitab antud allkirjade arv seda, et vastuseis täiendavale automaksule on Eesti ühiskonnas äärmiselt tugev. „Näiteks 50 000 valija toetusest piisaks valimistel 8 koha saamiseks riigikogus. Siiani on olnud edukaimaks allkirjade kogumiseks abieluvõrdsuse petitsioon, mille käigus koguti 35 805 digiallkirja,“ ütles Tammeraid. „See tähendab omakorda seda, et kui abieluvõrdsuse kehtestamise võttis koalitsioon enda südameasjaks, siis sarnase loogika puhul tuleks võtta südameasjaks ka automaksu eelnõu tagasivõtmine.“ Tuleb veelkord mainida, et rahvaalgatus.ee lehel on praeguse seisuga alla 40 000 digiallkirja.

Sellest tulenevalt ei kavatse EAOL teha ka ettepanekuid rahandusministeeriumi automaksu väljatöötamise kavatsusele. „Ettepanekuid saaksime teha vaid juhul, kui oleksime täiendava automaksuga mistahes kujul nõus,“ ütles Tammeraid, kelle sõnul jääb EAOL enda juuni lõpus edastatud ettepaneku juurde. „Selleks on täiendava automaksu kavatsusest loobumine ning autoomanike maksustamine läbi juba kehtiva kütuseaktsiisi.“

Arvude erinevust selgitas EAOLi juhatuse liige Simmo Saar.

„Lisaks rahvaalgatusele kogusime allkirju ka petitsioon.ee keskkonnas, kus kogusime 11 877 allkirja. Kolisime üle rahvaalgatusse, sest neil on olemas ka Smart ID-ga allkirjastamise võimalus. Hetkel on koguarv 41 603 + 11 877,“ selgitas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid