Kes on Funki kliendid ning kui suur on turu maht?

Funki kliendid on inimesed, kes soovivad oma igapäevast toidulauda rikastada maitsva ja tervisliku toiduga ning samal ajal tehes valikuid, mis on sõbralikud meie keskkonna suhtes. Funki peamine tooraine on seeneniidistik, mida kasvatakse suurtes metallmahutites sarnaselt nt. õlletööstusele. Täna tuleb tooraine veel osta välispartneritelt osta, aga tihe töö käib koostöös TFTAK-i teadlastega, et toota ka seeneniidistik siinsamas Eestis.

Funki filee vajab lisaks seeneniidistikule vaid üksikuid koostiskomponente, mis segatakse kokku, vormitakse, aurutatakse ja on seejärel valmis rõõmustama ka kõige nõudlikumaid toidunautlejaid.

Liha mittesöövate või liha tarbimist vähendavate inimeste hulk on kiirelt kasvamas ja erinevate uuringute kohaselt küündib see Euroopa keskmiselt 30% juurde. BlueWav Consulting hinnangul kasvab see 2023-2029 perioodil ~12% aastas (CAGR). BlueHorizon prognoosib, et aastaks 2035 on erinevate taimsete liha-alternatiivide turumaht ~300 miljardit eurot. Oma snäkitoodetega sihime samuti kasvavat soolaste snäkkide turgu, mille suuruseks Euroopas hinnatakse täna umbes 30 miljardit eurot. Seejuures on seenesnäkkide kategooria hetkel praktiliselt olematu ning Funkil on võimalus turule tulla unikaalsete maitsvate ning hästi säilivate toodetega.

Kuidas ja kus Funkit valmistatakse?

Funki peamine tooraine on seeneniidistik, mida kasvatakse suurtes metallmahutites sarnaselt nt. õlletööstusele. Täna tuleb tooraine veel partneritelt osta, aga tihe töö käib, et toota ka seeneniiditik siin samas Eestis. Esimese tootena toob Funki turule fileed, millele järgnevad erinevad maitsvad ja tervislikud snäkid. Lisaks oma kaubamärgi all toodete turustamisele on võimalik tiimi oskusteavet arvestades pakkuda suurematele klientidele pakkuda ka nende vajadustele kohandatud retseptide järgi tehtud tooteid.

Kas Funki sünniloo taga on mingi vahva lugu?

Kui alustasime Funkiga, siis esimesed kuud oli meie ettevõtmise nimi Mushi. Kuna olime algusest saati näinud ühe potentsiaalse huvitava turuna Saksamaad, siis saime üsna pea aru, et selle nimega sinna turule minek ei pruugi olla parim idee.

Ajujaht ja selle auhinnad

Ajujaht on Eesti tuntuim iduettevõtete stardiplatvorm, mis pakub kasvamiseks intensiivset ja kõrgel tasemel kiirendiprogrammi, kogenud mentorvõrgustikku, rahalisi auhindu ja võimalust kaasata kapitali tuntud investoritelt.

TOP20

Kiirendiprogrammi jõudnutele lukustub lahti kiirendiprogrammi pakett.
Selles sisaldub ligipääs Ajujahi võrgustikule (mentorid, toetajad, koostööpartnerid, kogenud asutajad), aga ka erinevate toetajate ja ökosüsteemi partnerite eripakkumised nagu näiteks Amazoni pilveteenused kuni 10 000 USD väärtuses, NVIDIA AI/ML startupidele mõeldud tooted/teenused, erinevate ürituste piletid, allahindlused jpm. Antud nimekiri on meil jooksvalt täienemas!

TOP9

Kõige olulisem on peale kiirendiprogrammi läbimist jõuda telesaadete kaudu laiemate massideni, mis on väärtus omaette, kuid lisaks sellele on meil veel üks väga suur boonus antud etappi jõudnud tiimidele: auhinnakonkursile ehk televooru sisenenud tiimide esindajatele korraldame missiooni välisriiki.

Täpse asukoha valime mõeldes kiirendiprogrammi kandideerinud tiimide vajadustele: on selleks mõni kõrgetasemeline rahvusvaheline konverents või konkreetse turuga seotud missioon, otsustame veidi hilisemas etapis.

TOP3 ja eriauhinnad

Auhinnaraha antakse välja parimatele tiimidele juba Ajujahi alguses erinevatel eelüritustel ja televoorude lõpus.

Võitja saab vähemalt 30 000 eurot ning ka teine ja kolmas koht saavad väärilised preemiad. Lisaks annavad toetajad välja eriauhinnad, millele kandideerivad kõik kiirendiprogrammi jõudnud idufirmad.

Investeering

Parimad tiimid on peale Ajujahi kiirendiprogrammi või juba selle ajal alati suutnud raha kaasata oma arengu toetamiseks. Juba kolmandat hooaega järjest oleme koostöös Eesti Äriinglite Assotsiatsiooniga kokku pannud sündikaadi, mis teeb 150 000 eurose investeeringu ühte kuni kolme kõige investeeritavamasse idufirmasse. Vastava otsuse teevad äriinglid ja investeeringu vastuvõtmine on ettepaneku saanud idufirma enda otsustada.