Eesti prokuratuuri andmetel importis naftatransiidifirma mullu septembris Venemaalt umbes 12 500 tonni kütteõli, mis on sanktsioonide all.

Küsimusele, kas Venemaa ja Valgevene olid firma võtmepartnerid, vastas juht ebakindlalt, kuid sõnas siiski, et (sourching) ressursside väline kohalemeelitamine toimus tõepoolest idapoolsest piirkonnast.

Möödunud aasta septembris sõnas Mürisep Ärilehele, et loobuvad sellest ärist alles siis, kui Euroopa Liit kehtestab sanktsioonid, mis selle keelavad. See oli aeg mil välisministeerium avaldas nimekirja 28 ettevõttest, kes taotles erandit Venemaa naftatoodete impordi jätkamiseks. Mitu ettevõtet teatas seepeale, et nende nimi on seal ekslikult, sest neil ei ole Venemaaga mingit äri. Kuigi juht oli toona väga kidakeelne, tunnistasid nad selle soovi.

E-krediidiinfo andmetel pole ettevõte esitanud ei tänavu ega mullu aasta majandusaastaaruannet. Kui 2019. aastal oli ettevõtte müügituli üle 600 miljoni euro, siis aasta hiljem langes see 300 miljonini. Kasumi kukkumine on aga olnud rängem. 2019. jäi ettevõtte kasumisse 4,5 miljoniga. 2020. tekkis aga 11 miljoni suurune kahjum.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid